POZnań

Karetki wyposażone w pluszaki

Pluszaki w karetkach  Foto: materiały prasowe / IKEA

Pocieszą, pomogą zasnąć, dadzą poczucie bezpieczeństwa – pluszaki to najlepsi przyjaciele dzieci, zwłaszcza w chwilach smutku. Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu trafiło aż pół tysiąca maskotek. Od teraz będą dzielnie udzielać pomocy maluchom w karetkach pogotowia.

Klienci sklepu IKEA w Poznaniu po raz kolejny okazali wielkie wsparcie i duże serca. Przez cały grudzień mogli zakupić maskotkę i przekazać ją na szczytny cel, wrzucając do pojemnika ustawionego za linią kas. Uzbieraną w ciągu miesiąca liczbę pluszowych zabawek firma podwoiła i na początku stycznia przekazała Poznańskiemu Pogotowiu.

Co roku Poznańskie Pogotowie Ratunkowe udziela pomocy prawie sześciu tysiącom dzieci w wieku do 18. roku życia, z czego prawie 80% wezwań stanowią zdarzenia w domu. Pluszaki są ogromną pomocą dla naszych zespołów w ukojeniu bólu i lęku najmłodszych pacjentów. Maskotki pełnią ważną rolę terapeutyczną. Pomagają medykom nawiązać pierwszy kontakt z maluchem i przeprowadzić czynności medyczne bez stresu – mówi Paulina Wieczorkiewicz Koordynator ds. Szkoleń i Public Relations Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Pluszowi przyjaciele sprawdzają się w każdej sytuacji, również w tych stresujących, jakim jest jazda karetką czy pobyt w szpitalu. Potrafią pocieszyć, pomagają zasnąć i dają poczucie bezpieczeństwa. Maskotki pluszowe dostępne w asortymencie IKEA są idealne do przytulania godne zaufania, ponieważ przeszły testy bezpieczeństwa.

Wspaniali towarzysze dziecięcych zabaw potrafią zrozumieć i mogą pomóc wielu dzieciom w szybkim powrocie do zdrowia. To właśnie z myślą o najmłodszych pacjentach karetek zorganizowaliśmy zbiórkę pluszaków i bardzo dziękujemy klientom naszego sklepu i pracownikom za włączenie się w inicjatywę oraz okazaną wrażliwość. To im należą się ogromne słowa uznania – podkreśla Przemysław Juskowiak, Specjalista ds. Marketingu Lokalnego w sklepie IKEA w Poznaniu.

To nie pierwszy raz, kiedy IKEA Poznań udziela pomocy dzieciom. Od 2010 roku wsparcie otrzymały różne poznańskie placówki, m.in. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem, Hospicjum Palium, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja Dziecko w Centrum, Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego przy ul. Przybyszewskiego, Szpital Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Szpitalnej, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im Wiktora Degi przy ul. 28 Czerwca 1956 r., Szpital Św. Józefa przy ul. Krysiewicza i ul. Nowowiejskiego. Świetlica Klub 9 działająca w Szkole Podstawowej nr 9, Centrum Wsparcia Rodzin przy ul. Pamiątkowej czy Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży “Klub” przy ul. Sienkiewicza.

Pluszaki w karetkach Foto: materiały prasowe / IKEA
Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / IKEA

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz