Aglomeracja

Karambol za węzłem Września – zdjęcia

lampa policyjna  Foto: sxc

lampa policyjna Foto: sxcOkoło 12:10 doszło do karambolu z udziałem 22 pojazdów. Przyczyną wypadku była bardzo gęsta mgła.

10 km przed węzłem Września, na 298 km autostrady A2 w kierunku Warszawy, doszło do zderzenia 22 pojazdów. W wypadku 7 osób zostało lekko rannych. Wszyscy zostali zabrani do okolicznych szpitali. Autostrada nie jest całkowicie zablokowana, ale w miejscu zdarzenia należy spodziewać się dużych utrudnień.

Jak podają policjanci w miejscu wypadku warunki atmosferyczne nie są najlepsze. Nawet teraz  mgła gęstnieje – mówi podinspektor Romuald Piecuch z działu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji – prosimy kierowców o ostrożną jazdę , warunki nie są najlepsze i naprawdę warto zwolnić.

W zdarzeniu uczestniczyły łącznie 22 pojazdy (w tym 18 osobówek, bus oraz trzy samochody ciężarowe z naczepami). Pięciu poszkodowanych przewieziono do szpitala we Wrześni a dwóch do Słupcy. Do chwili usunięcia przez pomoc drogową wszystkich uszkodzonych pojazdów, ruch w kierunku Warszawy był kierowany od węzła autostradowego we Wrześni na drogę krajową nr 92 w kierunku Słupcy. W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG Września oraz OSP Kaczanowo Gozdowo i Węgierki.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • Jak się okazuje nie 15, nie 18 tylko 22 pojazdy brały udział w karambolu pod Wrześnią. Pierwsze informacje Policji mówiły o 15 pojazdach i dlatego taka liczba została podana.