Aglomeracja

Kąpiel w pianie i strażackie pomaganie!

Strażacki festyn Powiatu Poznańskiego  Foto: materiały prasowe Powiatu Poznańskiego

Na strażackim festynie z wieloma atrakcjami, nie mogło zabraknąć tej największej – kąpieli w pianie strażackiej! Co roku podczas rodzinnego pikniku organizowanego przez Powiat Poznański w Bolechowie jednostki OSP otrzymują specjalistyczny sprzęt, tym razem były to zestawy węży i tzw. smoki pływające.

Tylko w latach 2000-2018 powiat poznański przekazał na straż pożarną ponad 9,1 mln. zł, a w tym roku zabezpieczył 1,2 mln. zł.

A warto dodać, że przez minione 20 lat powiatu poznańskiego, które świętujemy również w Bolechowie, wydaliśmy 22 miliony na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców – wylicza Jan Grabkowski, starosta poznański. – Mimo, że nie jest to nasze zadanie, każdego roku staramy się dofinansowywać remonty komisariatów, zakup nowych radiowozów czy narkotestów.

Piknik w Bolechowie to nie tylko okazja do wsparcia strażaków, ale doskonała propozycja by spędzić rodzinnie czas wśród wielu atrakcji.

Straż Graniczna Poznań-Ławica zaprezentowała pokaz pirotechniczny. Duże brawa zebrały też psy policyjne, które dały pokaz swych umiejętności. Można było podziwiać wozy strażackie, sprzęt policyjny czy wyposażenie wodnego pogotowia ratunkowego. A wszystko przy rytmach Orkiestry Dętej z Chludowa. Tradycyjnie były też warsztaty cukierkowe a dla najmłodszych dmuchańce i malowanie buziek. W tym roku Bolechowo odwiedziły też postaci z „Gwiezdnych wojen”, którzy zbierali pieniądze na leczenie chorej Klaudii.

Tradycyjnie w Bolechowie na finał nie mogło zabraknąć kąpieli w pianie strażackiej, która przyciąga bardzo wielu amatorów białego szaleństwa. Na zakończenie na scenie pojawił się zespół „Boys”, a przed sceną tysiące doskonale bawiących się osób.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe Powiatu Poznańskiego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz