Grunwald Łazarz

Kanapa – grill, czyli na Łazarzu już przygotowują się do Sylwestra!

Sylwester na łazarskim skwerze przy ul. Małeckego 2015/2016  Foto: Mariusz Forecki / Strefa Kultury Łazarz

Na łazarskiej ulicy Małeckiego zamiast kulturalnego świętowania Nowego Roku zazwyczaj dochodziło do burd i starć z policją, W ubiegłym roku na nowo zrewitalizowanym skwerze udało się zorganizować grill, były tańce i muzyka oraz odbyło się wspólne podpalenie symbolicznej rzeźby-kanapy. Impreza okazała się całkiem udanym sąsiedzkim przedsięwzięciem, w które zaangażowani byli animatorzy z Otwartej Strefy Kultury – Łazarz oraz osiedlowy radni. 

sylwester-na-skwerze-2015-2016foto-mariusz-forecki-11W tym roku organizatorom Sylwestra udało pozyskać się dofinansowanie z Lokalnych Inicjatyw Osiedlowych; dzięki temu zabawa na Skwerze będzie mogła trwać dłużej, jedzenia nie zabraknie, a także planowane są dodatkowe muzyczne atrakcje.

Ale ma to być wspólny sąsiedzki Sylwester dlatego łazarscy aktywiści zapraszają na cykl spotkań, w ramach których wspólnie chcą zaplanować powitanie Nowego Roku. Odbędą się również warsztaty na których zbudowana zostanie kanapa-grill !

Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 listopada o godzinie 18.00 w Inkubatorze Kultury Pireus. Spotkanie poprowadzi poprowadzi Artur Brzyski – doświadczony trener, coach i moderator, projektant usług miejskich.

W ramach poniedziałkowego spotkania – o 20.00 Planowana jest premiera filmu z sylwestra 2015/2016.

Użyte w artykule zdjęcia: Mariusz Forecki / Strefa Kultury Łazarz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz