POZnań Sport

Kanadyjczycy zwycięzcami STIHL POZnan Ice Festival 2015

STIHL POZnan Ice Festival 2015 - 13.12.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Trzeci dzień 10. STIHL POZnan Ice Festival 2015, to konkurs główny, w trakcie którego drużyny składające się z dwóch zawodników tworzą autorskie rzeźby z lodu. W tym roku tytuł obronili bracia z Kanady – Antonio i Ross Baisas, którzy wyrzeźbili postać Anioła. Drugie miejsce zajął polsko-francuski duet – Michał Mizuła i Samuel Girault, którzy zachwycili jury rzeźbą Yody ze Star Wars. III miejsce przyznano drugiej parze Kanadyjczyków w składzie: Kevin Ashe i Suguru Kanbayashi.13.12.2015 r.

Największy w Europie Festiwal Rzeźby Lodowej – STIHL POZnan Ice Festival – dobiegł końca! Była to już 10 edycja tej znakomitej imprezy, w której przez lata przewinęły niezliczone ilości rzeźbiarzy i ton zużytego lodu.

Podobnie jak przed rokiem zwycięzcami konkursu głównego okazali się bracia z Kanady – Antonio i Ross Baisas, którzy wyrzeźbili postać Anioła. Drugie miejsce zajął polsko-francuski duet – Michał Mizuła i Samuel Girault, którzy zachwycili jury rzeźbą Yody ze Star Wars. III miejsce przyznano drugiej parze Kanadyjczyków w składzie: Kevin Ashe i Suguru Kanbayashi.

Wczoraj w konkursie indywidyalnym w rzeźbieniu na czas najlepszym okazał się Kanadyjczyk Ross Baisas (tak to ten sam, który wygrał z bratem konkurs główny). Zaraz za nim uplasowali się, reprezentant z Japonii – Yoshihito Kosaka oraz Francuz – Samuel Girault. Zdjęcia z drugiego dnia zawodów możecie zobaczyć TUTAJ.

Aby zobaczyć rzeźby należy się spieszyć. Aura nie jest sprzyjająca dla lodowych figur, które bardzo szybko topnieją.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz