Jeżyce POZnań

Kamienica szachulcowa będzie jak nowa!

Kamienica szachulcowa, ul. Jeżycka  Foto: Tomasz Dworek

ZKZL rozpoczyna kolejną dużą modernizację. Tym razem gruntownie odnowiona zostanie szachulcowa kamienica przy ul. Jeżyckiej. Wykonany zostanie między innymi: remont dachu, klatki schodowej, instalacji elektrycznej i wod-kan.

Kamienica z końca XIX wieku zbudowana w stylu szachulcowym wymagała gruntownej modernizacji. Spółka zdecydowała się na remont tej kamienicy nie tylko z uwagi na chęć polepszenia standardu zamieszkania dla miejskich lokatorów ale także ze względu na chęć odrestaurowania wyjątkowo pięknej kamienicy.

Jak zapowiada Magistrat zlikwidowanych zostanie w budynku 12 pieców węglowych. Nie zabraknie także prac wykończeniowych w mieszkaniach. Wymienione zostaną okna i drzwi, ściany zostaną pomalowane, a na podłogach pojawią się panele i płytki. Mieszkańcy będą mogli również skorzystać z nowych przyłączy do sieci wodno-kanalizacyjnej. Na klatce schodowej oraz w mieszkaniach zostanie też wymieniona instalacja elektryczna.

Koszt całej inwestycji wyniesie 5 milionów 860 tysięcy złotych. Co istotne Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych uzyskał blisko 3 miliony złotych bezzwrotnego dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. To pokazuje, że spółka szuka potencjalnych źródeł finansowania nie tylko z pieniędzy własnych oraz budżetu miejskiego ale poszukuje też alternatywnych rozwiązań mających na celu zwiększenie środków na poznańskie inwestycje. Podpisana umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego jest na to doskonałym przykładem. Modernizacja zostanie zakończona w maju 2021 roku.

W 2020 roku ZKZL zakończył modernizację kamienicy przy ulicy Śniadeckich 6 oraz budynku przy ulicy Naramowickiej 144. Postęp prac można zaobserwować między innymi przy ulicy Małeckiego, Rybaki oraz na roku ulic Wrocławskiej i Podgórnej.

Użyte w artykule zdjęcia: ZKZL, Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz