POZnań

Kalendarz Biegaczek 2021

Kalendarz biegaczek - lipiec  Foto: materiały prasowe

Charytatywna inicjatywa zrodziła się w 2016 roku. I trwa do dzisiaj. Właśnie ukazał się kalendarz na 2021 rok, który będzie można zdobyć, pomagając innym.

Idea jest bardzo prosta, kalendarz jest cegiełką pomagającą osobom w potrzebie. Cele zbiórek wskazują uczestnicy projektu. Na profilach grup biegowych, czy na akcjach charytatywnych będzie można zdobyć kalendarz, wpłacając wskazaną kwotę na wybrany cel.

W pierwszej edycji kalendarza brało udział 12 dziewczyn reprezentujących jedną grupę biegową. Obecnie w sesjach do kalendarza udział bierze wiele grup, które chętnie się zgłaszają. W tym roku kalendarz współtworzą takie grupy jak: Ciastki.pz, Naramowice Biegają, Wataha Północy, Drużyna Szpiku, Mamy – Biegamy, Night Runners, Świerczewo Run, Biegamy z Kiki, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Loco Babki.

Zdjęcia do kalendarza trwały od sierpnia. O różnych porach dnia, dwóch fotografów Ewelina Jaśkowiak i Piotr Rychter fotografowali biegaczki w różnych częściach miasta. Po przygotowaniu projektu graficznego i złożenia w całość kalendarza poszedł do druku.

Nie było by to możliwe, gdyby nie sponsorzy: LepszyPOZNAN.pl, Wikart, Loco, Drukpolska.pl, Fotostore.pl, Mały Guliwer, Trener personalnyfitfreakmom oraz Roman Bryza.

Każda z uczestniczek projektu w ramach podziękowania za udział otrzyma własny egzemplarz kalendarza. Pozostałe z nakładu sztuki, jako cegiełki powędrują do zwycięzców licytacji.

W 2018 roku dzięki takim licytacjom udało się zebrać blisko 8000 zł, które pomogły wielu osobom.

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli – to motto tegorocznego kalendarza

Zapraszamy do odwiedzenia strony na Facebooku Kalendarz Biegaczek, gdzie na bieżąco będzie można uzyskać informację o Charytatywnym Kalendarzu Biegaczek 2021 i trwających na różnych profilach grup biegowych licytacjach.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz