Kino Bułgarska 19

Adres: Bułgarska 19
Poznań

Kino Bułgarska 19 - zapowiedzi wydarzeń

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 14.11.2021 - start godzina 13:20

Repertuar kina Bułgarska 19



11:20 – JAK ROZMAWIAĆ Z PSEM – Kino dzieci

reż. Gil Junger, prod. Chiny, USA, Wielka Brytania, 2020 r., czas projekcji: 91 min.
Oliver ma 12 lat i jest technologicznym geniuszem. Jego najlepszym przyjacielem jest pies o imieniu Henry. Niestety chłopiec nigdy nie wie co kołacze się po głowie zwierzaka, gdy ten do niego szczeka. To się jednak zmieni! Pewnego dnia Oliver przeprowadza tajemniczy eksperyment, w wyniku którego między czworonogiem a jego właścicielem nawiązuje się telepatyczna więź. Od tej pory chłopiec słyszy myśli własnego psa, dzięki czemu mogą ze sobą normalnie rozmawiać. Szybko się okazuje, że ta dwójka ma ze sobą mnóstwo wspólnego, a na pierwszym miejscu jest miłość do naleśników! Za rogiem czyha jednak niebezpieczeństwo – na trop chłopca i jego psa wpadają podejrzani ludzie, którym bardzo zależy na poznaniu tajników telepatycznego eksperymentu. Oliver i Henry ruszają do akcji! Zaczyna się przygoda pełna humoru, zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni…

11:30 – ELLA BELLA BINGO – Kino dzieci

reż. Frank Mosvold, Atle Solberg Blakseth , prod. Norwegia, 2020 r., czas projekcji: 75 min.
Bingo! Ella Bella i Henry to nierozłączni przyjaciele. Głowy pełne pomysłów dają im mnóstwo frajdy. Jednak, gdy w okolicy pojawia się bajerancki Johnny, wszystko się zmienia. Czy prawdziwa przyjaźń przetrwa? Niespożyta energia Elli Belli zaraża wszystkich wokół. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem – Henrym organizują konkurs talentów. Pech chce, że do miasteczka wprowadza się zawadiacki Johnny. Henry spędza coraz więcej czasu z nowym kolegą. Ella Bella nie może tego znieść i zmusza Henry’ego do wyboru między Johnnym a nią. Henry nie chce nikogo skrzywdzić i ucieka. Ella Bella i Johnny muszą wyruszyć na poszukiwania, tylko czy uda się odnaleźć Henry’ego na czas? Czy zdążą przed wielkim wydarzeniem? Wspólnie muszą uratować nie tylko konkurs talentów, ale przede wszystkim swoją przyjaźń. Czas na przygodę!

12:50 – JESTEM GRETA

reż. Nathan Grossman, prod. 2020, Szwecja r., czas projekcji: 97 min.
W sierpniu 2018 roku 15-letnia Greta Thunberg rozpoczyna pod szwedzkim parlamentem klimatyczny strajk szkolny. Stawia tym samym pytanie dorosłym: jeśli nikogo nie obchodzi jej przyszłość na Ziemi, to dlaczego ona miałaby przejmować się swoją przyszłością w szkole? W ciągu kilku miesięcy jej akcja nabiera rozpędu i przekształca się w globalny ruch społeczny. Spokojna szwedzka uczennica ze spektrum autyzmu zmienia się w światowej sławy aktywistkę. Film pokazuje historię Grety Thunberg od pierwszego dnia jej strajku szkolnego aż do dramatycznej morskiej przeprawy do Nowego Jorku na szczyt ONZ w sprawie klimatu. Po drodze Greta pojawia się także w Katowicach, żeby zabrać głos podczas szczytu klimatycznego.Reżyser, zafascynowany jej szczerością i charyzmą, od początku towarzyszył jej z kamerą, próbując uchwycić moment narodzin pokoleniowej przywódczyni. Obserwujemy, jak najpierw nieśmiała i niezauważana nastolatka, z czasem skupia na sobie coraz więcej uwagi i jak zmusza polityków do zmiany myślenia o zmianach klimatycznych i inspiruje innych aktywistów do podejmowania podobnych działań na całym świecie w ramach ruchu #FridaysForFuture…

13:00 – WSZYSTKIE NASZE STRACHY – Poznańska premiera

reż. Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt , prod. Polska, 2021 r., czas projekcji: 90 min.
Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości…

14:30 – MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE

reż. Łukasz Grzegorzek, prod. Polska, 2021 r., czas projekcji: 100 min.
Ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy film Grzegorzka jest historią kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy? W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się mnóstwo kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań. Bohaterka „Mojego wspaniałego życia” nie czuje się jednak ofiarą: ryzykuje, popełnia błędy i tańczy do upadłego…

14:40 – GUNDA

reż. Viktor Kosakovskiy, prod. Norwegia, USA, 2020 r., czas projekcji: 93 min.
Przepięknie sfilmowana, czarno-biała „Gunda” tylko pozornie obywa się bez dialogów. Tak naprawdę przez cały czas słyszymy chrumkanie i piski, piania i świergoty, bzyczenie i posapywania. Cały świat ze sobą nieustannie rozmawia, a unikalne dzieło Kossakowskiego pozwala nam to usłyszeć. Jak podkreśla producent wykonawczy filmu, aktor Joaquin Phoenix, „Gunda” przekracza bariery oddzielające nas od innych gatunków. I dodaje, że ten film jest dla niego głębokim duchowym doświadczeniem, medytacją o egzystencji.

16:10 – SPENCER – Poznańska premiera

reż. Pablo Larraín, prod. Niemcy, Wielka Brytania, Chile, 2021 r., czas projekcji: 111 min.
W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…

16:20 – ALINE. GŁOS MIŁOŚCI – Poznańska premiera

reż. Valérie Lemercier, prod. Francja, Kanada, 2020 r., czas projekcji: 123 min.
Quebec, lata 60. Sylvette i Anglomard witają na świecie swoje czternaste dziecko – Aline. W tej skromnej rodzinie, muzyka jest najważniejsza. Kiedy producent muzyczny Guy Claude odkrywa Aline i jej złoty głos, na myśl przychodzi mu tylko jeden pomysł – uczynić z niej najlepszą piosenkarkę na świecie. Dzięki wsparciu rodziny i doświadczeniu Guy’a Claude’a oraz rodzącej się między nimi miłości, Aline będzie podążać ku wyjątkowemu przeznaczeniu…

18:10 – BO WE MNIE JEST SEKS – Pokaz przedpremierowy

reż. Katarzyna Klimkiewicz, prod. Polska, 2021 r., czas projekcji: 105 min.
Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków.  I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL i polska Marilyn Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie…

18:30 – 438 DNI – Poznańska premiera

reż. Jesper Ganslandt, prod. Szwecja, 2019 r., czas projekcji: 124 min.
„438 dni” to historia oparta na faktach. Dwaj dziennikarze – Martin i Johan nielegalnie przekraczają granicę między Etiopią i Somalią. Mieli plan – zrobić wszystko, aby ujawnić jak polowanie na ropę zniszczyło Afrykę. Szybko zostali schwytani i osadzeni w więzieniu za terroryzm. Więzienie było pełne dziennikarzy, pisarzy i opozycyjnych polityków. Tak zaczyna się historia 438 dni w piekle…

20:00 – TEŚCIOWIE

reż. Kuba Michalczuk, prod. Polska, 2021 r., czas projekcji: 81 min.
Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego i panny młodej początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamienią się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary…

20:40 – GODSPEED, LOS POLACOS! – Poznańska premiera

reż. Adam Nawrot, prod. USA, 2020 r., czas projekcji: 88 min.
Obsypany nagrodami film dokumentalny opowiada o Canoandes’79, akademickiej wyprawie kajakowej krakowskiego klubu „Bystrze”, która w 1981 w składzie: Andrzej Piętowski (kierownik), Jacek Bogucki, Zbigniew Bzdak, Piotr Chmieliński, Stefan Danielski, Krzysztof Kraśniewski i Jerzy Majcherczyk, spłynęła rzeką Colca (Peru) w najgłębszym kanionie ziemi. Zdobycie kanionu Rio Colca zostało uznane przez amerykański magazyn Paddler za jedno z najważniejszych dokonań eksploracyjnych XX w., a w 1984 wpisano je do Księgi rekordów Guinnessa…

21:20 – PITBULL – Poznańska premiera

reż. Patryk Vega, prod. Polska, 2021 r., czas projekcji: 112 min.
Kiedy podłożony na stacji paliw ładunek wybuchowy zabija policyjnego sapera, komendant główny policji przydziela do sprawy Gebelsa z wydziału ds. zabójstw. Śledztwo prowadzi go na trop przestępcy ze zbrojnego ramienia  grupy Pershinga – konstruktora bomb i porywacza, stojącego za dziesiątkami zamachów w Polsce i ponad setką porwań w całym kraju.  Konfrontacja bandyty i psa przeradza się w regularną wojnę. Od tych wydarzeń mijają lata. Znany z serialu syn Gebelsa, Jarek, który jest studentem informatyki na politechnice, wraz z kolegami znajduje ryzykowny sposób na szybki zarobek i przy wykorzystaniu wiedzy zaczyna dokonywać włamań do willi bogatych ludzi. Pech chce, że którejś nocy wybiera niewłaściwy dom, a Gebels staje przed sytuacją bez wyjścia, w której musi wsadzić własne dziecko do więzienia. Może być policjantem, który aresztuje przestępcę. Albo ojcem, który uratuje dziecko…