POZnań

Już dziś Noc Naukowców!

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Fizyka AERO SHOW  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Setki wykładów, pokazów, warsztatów czy konkursów odbędzie się podczas tegorocznej Nocy Naukowców w całym niemal Poznaniu. Na to niezwykłe wydarzenie zapraszają uczelnie, biblioteki oraz ośrodki naukowo-badawcze. Atrakcji będzie tyle, że z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

W programie m.in. takie hity jak Pomocna dłoń robota, Polskie dziedzictwo kulinarne, Ruch w muzyce – muzyka w ruchu, Chemia dla mistrzów, Kalejdoskop taneczny, Saga lodu i ognia, Jak działa sztuczna inteligencja, Sztuka w matematyce i wiele innych – wylicza Jolanta Szajbe z Politechniki Poznańskiej, która współorganizuje poznańską Noc Naukowców.

Noc Naukowców po raz pierwszy została zorganizowana w krajach Unii Europejskiej w 2005 roku. Poznańska edycja tego wydarzenia odbędzie się już po raz dwunasty.

Tym razem wydarzenie to organizowane jest w 26 państwach. Poznańska Noc Naukowców odbędzie się na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Uniwersytecie Przyrodniczym, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytecie Ekonomicznym i Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, Akademii Muzycznej.

Jak podkreślają organizatorzy nadrzędnym celem tej imprezy jest zmiana wizerunku naukowca i zachęcenie młodzieży do podejmowania kariery naukowej, a także zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań, a wszystko to w atmosferze zabawy.

Program jest tak różnorodny jak dziedziny, którymi zajmują się poznańskie uczelnie – dodaje Jolanta Szajbe – program Nocy Naukowców jest skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku i każdy znajdzie w nim coś ciekawego.

Pełen program znajdziesz klikając tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz