POZnań

Jurand zostanie przebudowany

Akademiki Jurand ul. Piątkowska  Foto: materiały prasowe / UPP

W tym roku rozpocznie się przebudowa Domu Studenckiego „Jurand” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który może pomieścić 500 studentów. Prace budowlano-instalacyjne mają na celu między innymi stworzenie warunków do zapobiegania ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa COVID – 19. Obiekt zlokalizowany jest w kampusie przy ul. Piątkowskiej składającym się z trzech akademików oraz pięcioskrzydłowego budynku dydaktycznego.

Planowane jest wykonanie robót budowlanych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa studentom mieszkającym w budynku oraz pracownikom Uczelni obsługującym obiekt. Cel ten będzie osiągnięty poprzez zminimalizowanie kontaktów z urządzeniami używanymi przez większą liczbę osób.

Zakres inwestycji obejmuje: przebudowę segmentu na izolatki, montaż bezdotykowego systemu dostępu do pokoi, bezdotykowych baterii umywalkowych, automatycznych drzwi wejściowych wraz ze śluzą do dezynfekcji i pomiaru temperatury ciała, okna podawczego z podajnikiem przesuwnym na klucze oraz wejście do budynku zostanie dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, co również zapewni bezpieczeństwo osobom transportującym chorych – tłumaczy Robert Fabiański, Kanclerz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Planowane roboty nie zmieniają funkcji budynku. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu otrzymał dotację celową na realizację tej inwestycji.

W czasie ostatniej dekady w Domu Studenckim Jurand zostały wyremontowane pokoje studenckie oraz sanitariaty. Wymienione zostały windy. Budynek został ocieplony. Dom Studencki Jurand został wybudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Podstawowe dane budynku:

  • Powierzchnia zabudowy: 818 m2
  • Powierzchnia użytkowa: 5.089 m2
  • Kubatura: 26.448 m3
  • Liczba kondygnacji: 12.
Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UPP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz