POZnań

W Plazie naładujesz elektryczne auto

Nowe przestrzenie Poznań Plaza  Foto: materiały prasowe

Na parkingu centrum handlowego Poznań Plaza można skorzystać ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych GreenWay. Ładowanie samochodu zajmuje zaledwie 40 minut. W tym czasie kierowca i jego pasażerowie mogą skorzystać z oferty galerii.

Stacja ładowania w Poznaniu to efekt długofalowej współpracy Klépierre, właściciela galerii Poznań Plaza, z firmą GreenWay, siecią szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Stacje pojawiły się już w kilku centrach handlowych należących do Grupy, m.in. w Sadyba Best Mall w Warszawie, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza czy Sosnowiec Plaza.

Kto skorzysta ze stacji ładowania?

Szybkie stacje umożliwiają ładowanie pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami CCS, CHAdeMO (prądem stałym) oraz AC Type 2 (prądem przemiennym). Do stacji mogą być podłączone dwa pojazdy jednocześnie. Korzystanie z usługi jest możliwe po zarejestrowaniu się na stronie internetowej operatora GreenWay Polska.

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jest najintensywniej rozwijającą się siecią ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.) i stawia sobie za cel upowszechnienie pojazdów elektrycznych, by Europa Środkowa i Wschodnia stała się czystsza, zdrowsza oraz mniej uzależniona od ropy naftowej. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 300 stacji ładowania, z czego w Polsce 233. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

Poznań Plaza

Na blisko 30 tys. m2 klienci znajdą około 140 salonów i sklepów oraz wiele punktów usługowych i gastronomicznych. W Poznań Plaza znajduje się 10 sal kinowych Cinema City i jedyne w Poznaniu trójwymiarowe kino IMAX. Poznań Plaza posiada certyfikat BREEAM.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz