K U L T U R A

Jubileuszowa trasa Bajmu w Poznaniu

We wtorek 13 listopada przed poznańską publicznością wystąpi Bajm, który przyjedzie do stolicy Wielkopolski w ramach obchodów 40-lecia działalności. Koncert odbędzie się hali nr 3A na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Cztery dekady działalności, setki koncertów i mnóstwo ponadczasowych hitów, wśród których ciężko wskazać te najważniejsze, ponieważ każdy z nich na stałe zapisał się w historii polskiej muzyki. Grupa Bajm obchodzi w tym roku 40. rocznicę działalności na scenie i te wyjątkowe urodziny świętuje wraz z fanami podczas jubileuszowej trasy, występując aż w 9 polskich miastach.

Na pierwszy ogień poszedł warszawski Torwar oraz katowicki Spodek. Beata Kozidrak wraz z zespołem, chórkiem, wielką orkiestrą oraz tancerzami rozpoczęła świętowanie z muzyką Bajmu, dzieląc swoje show na 4 akty, czyli 4 dekady. Pierwszym utworem, jaki wybrzmiał ze sceny było „Piechotą Do Lata”, czyli debiut Bajmu z 1978 roku. Poźniej usłyszeć mogliśmy m.in. „Nie Ma Wody Na Pustyni” czy „Dwa Serca, Dwa Smutki”. Druga dekada to oczywiście „Biała Armia”, ale także „Nagie Skały” i „Kraina Miłości”. Trzecia dekada rozpoczęła się znanym każdemu utworem „Szklanka Wody”, zaś zakończyła hitami „Myśli I Słowa” oraz „Krótka Historia”. Czwarta, a zarazem ostatnia dekada to głównie twórczość solowa Beaty, czyli „Bingo”, „Upiłam Się Tobą” czy „Ruchome Wydmy”. Kiedy każdy myślał, że koncert już się skończył… Beata Kozidrak wraz z zespołem Bajm powróciła na scenę, aby wykonać 4 piosenki, które stanowią zwieńczenie tych 40 pięknych lat na scenie.

Największe hity z 40 ostatnich lat zamknięte w 2,5-godzinnym, multimedialnym show, robiące ogromne wrażenie wizualizacje opowiadające historię Bajmu, 24 osoby na scenie jednocześnie czy ponad 20 kreacji Beaty Kozidrak. Tego nie można przegapić!

 

Użyte w artykule zdjęcia: Materiały promocyjne / Zuzanna Sosonowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz