K U L T U R A

Jozef Van Wissem w Domu Tramwajarza

Jozef Van Wissem  Foto: materiały prasowe / Philip Mcgoldrick

Holenderski artysta Jozef Van Wissem wystąpi przed poznańską publicznością w Domu Tramwajarza w niedzielę, 26 maja o godzinie 19:00. Artysta promuje swój najnowszy album “The Night Dwells In The Day”.

Jozef Van Wissem to kompozytor, lutnista oraz gitarzysta. Jego muzyczne brzmienie jest hipnotyzujące i wprawia w transcendentną atmosferę.

Obecnie van Wissem promuje swój najnowszy, solowy album “The Night Dwells In The Day”. W Polsce wystąpi na 3 koncertach.

Artysta koncertując nie tylko w klubach na całym świecie, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow’s Parties czy Primavera Sound. Jest zangażowany w rozmaite projekty, choćby skomponowanie “soundtracku” do obrazu “Ambasadorowie” Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval.

W roku 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, gdzie zdobył nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha “Tylko kochankowie przeżyją”. Nagrywał także z Tildą Swinton, Zolą Jesus oraz Jimem Jarmuschem, z którym wydał aż 5 albumów.

Poza solowymi koncertami, Jozef występuje też z muzyką na żywo graną do starych filmów grozy, m.in. kultowego “Nosferatu – symfonia grozy”.

Jozef Van Wissem

Dom Tramwajarza
niedziela, 26 maja, godzina 19:00

Bilety w cenie: 69 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Philip Mcgoldrick

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz