Aglomeracja

Jesteśmy przygotowani – mówią służby u wojewody

lekarz  Foto: Martin Brosy

W związku z kolejnymi przypadkami zakażeń koronawirusem w Europie w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wojewody Łukasza Mikołajczyka, dyrektora wielkopolskiego oddziału NFZ Agnieszki Pachciarz i dyrektora wojewódzkiej stacji epidemiologiczno-sanitarnej Andrzeja Trybusza z przedstawicielami wielkopolskich szpitali. Tematem narady było potwierdzenie poziomu zabezpieczenia województwa na wypadek pojawienia się koronawirusa.

Obecnie na terytorium Polski nie ma potwierdzonego przypadku wystąpienia koronawirusa. Osoby, u których wystąpiło podejrzenie wirusa są diagnozowane w trybie pilnym. Według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny dotychczas zarejestrowano w Polsce 267 pobranych próbek i wszystkie wyniki były ujemne.

Podczas spotkania w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim zostały omówione procedury postępowania w przypadku ewentualnego rozprzestrzeniania się koronawirusa na obszarze województwa wielkopolskiego.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zaznaczył, że kluczowe jest szybkie działanie. – Musimy być przygotowani na szybką i zdecydowaną reakcję. Wielkopolskie szpitale są gotowe, by przeciwdziałać wirusowi, jednak pamiętajmy, że każdy z nas może zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, zachowując szczególną higienę i unikając kontaktu z osobami chorymi – mówi wojewoda.

Użyte w artykule zdjęcia: Martin Brosy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz