K U L T U R A

JEst ŻYCiE – 60 ciekawych opowieści o poznańskim fyrtlu

Ksiązka o Jeżycach  Foto: Wydawnictwo Miejsie Posnania

„JEst ŻYCiE” to nowa publikacja Wydawnictwa Miejskiego Posnania, unikatowy album, ukazujący w nietypowy sposób poznańską dzielnicę.

W XXI wiek Jeżyce, dawna podpoznańska wieś, a od 1900 r. dzielnica miasta, weszły szare, odrapane i smutne. I nagle zaczęło się coś dziać. Bardzo dużo i bardzo szybko. Wtedy pojawili się oni – autorzy tego albumu, którzy latem 2015 r. wyruszyli na dzielnicowe ulice – mówi Danuta Książkiewicz-Bartkowiak, redaktor publikacji.

Autorzy Paweł Kwiatkowski, Ewelina Koterska, Maria Kwiatkowska i Karolina Domańska zrozumieli, że świat dawnych Jeżyc bezpowrotnie odchodzi i jeśli go nie udokumentują, to być może już nikt tego nie zrobi.

Tak uwieczniono na zdjęciach 59 jeżyckich historii i ich bohaterów. Nie było nudnych rozmów, niektóre ich zafascynowały, inne wzruszyły. Opowieści te wpisały się w najnowsze dzieje Jeżyc, w ich odrodzenie i zmiany, które pozwoliły nadać Jeżycom rangę miejsca szczególnego. I o tym jest ta książka. A historia czwórki autorów – sześćdziesiąta.

Użyte w artykule zdjęcia: TD, Wydawnictwo Miejsie Posnania

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz