Aglomeracja

Jest praca w Policji

O pracy w Policji myśli zapewne wuchta wiary. Nadarza się właśnie okazja, by spełnić swoje marzenia. Wielkopolska Policja ogłosiła właśnie nabór. W tym roku zamierza przyjąć ponad 300 nowych szkiełów.

Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i ty możesz zostać policjantem – zachęcają policjanci z Poznania – ciekawa praca czeka na ciebie.

Łącznie przez cały 2017 rok do pracy w Policji może zostać przyjętych 322 nowych szkiełów. Już w maju będą to 82 osoby, w sierpniu 50 i w grudniu 190 osób.

W pierwszej kolejności nowi funkcjonariusze trafią do Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W zależności od potrzeb nowi policjanci zostaną skierowani do służby również w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendach Miejskich Policji w Lesznie, Kaliszu i Koninie.

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS - PRACA W POLICJIDo obsadzenia są także wakaty w Komendach Powiatowych Policji w Chodzieży, Czarnkowie, Gnieźnie, Gostyniu, Grodzisku Wlkp., Jarocinie, Kępnie, Kole, Kościanie, Krotoszynie, Międzychodzie, Nowym Tomyślu, Obornikach, Ostrowie Wlkp., Ostrzeszowie, Pile, Pleszewie, Rawiczu, Słupcy, Szamotułach, Śremie, Środzie Wlkp., Turku, Wągrowcu, Wolsztynie, Wrześni i Złotowie.

Szkiełem może zostać obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, a także dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Trzeba również pozytywnie przejść proces rekrutacji. Będzie trzeba zatem zdać testy wiedzy, sprawności fizycznej, psychologiczny oraz rozmowę kwalifikacyjną. Po każdej części zdobywane są punkty, których maksymalnie można mieć 220. Kolejne otrzymają kandydaci, którzy skończyli preferowane kierunki studiów, bądź mają np. uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych bądź mają tytuł ratownika medycznego.

Jeszcze dziś zadzwoń pod numer 19 997 – informują policjanci – nasi specjaliści udzielą szczegółowych informacji na temat zasad prowadzonego naboru do służby w Policji.

Wszyscy zainteresowani wstąpieniem do służby w wielkopolskiej Policji muszą osobiście złożyć podanie. Można to zrobić w gmachu Komendy Miejskiej bądź Powiatowej Policji w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 10:00 do 14:00.

Dokumenty te można złożyć również w Zespole Doboru Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (ul. Kochanowskiego 15) w środy i piątki w godzinach od 10:00 do 14:00.

Policjanci ćwiczyli na Ławicy

Użyte w artykule zdjęcia: KWP, © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga, KWP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz