smaczneGO

Jedzielnia nad Rusałką

Jedzielnia  Foto: materiały prasowe

Jedzielnia, odbędzie się po raz kolejny nad Rusałką w sobotę, 14 sierpnia. Tym razem fani dobrej, lokalnej kuchni przyjadą nad jezioro, żeby spróbować popisowych dań najlepszych poznańskich restauratorów w niskiej cenie – 10 złotych.

Jedzielnia, to kampanii zachęcającej do odkrywania bogactwa gastronomii w niecodziennych miejscach.

Nad Rusałką w sobotę w godzinach 12:00-18:00 będzie można spróbować wyjątkowych dań przygotowanych przez szefów kuchni różnych restauracji. Zasady pozostają takie same jak w ubiegłym roku – każdy lokal prezentuje 3-4 dania, nie droższe jednak niż 10 zł.

Chcemy, by każdy, kto do nas przyjdzie mógł spróbować więcej, niż jednej potrawy. Zapraszamy różne restauracje, z różnymi typami kuchni i zdajemy sobie sprawę, że niejednokrotnie wybór jednego z kilkunastu świetnych dań byłby bardzo trudny. U nas nie trzeba podejmować trudnych decyzji. Można próbować do woli – tłumaczy Marta Jankowiak, producentka Jedzielni.

Amatorzy słodkości też nie będą mieli powodów do narzekań. Nowością w tym roku jest zaproszenie do każdego wydarzenia jednej cukierni lub kawiarni.

W Poznaniu, obok świetnych restauracji, mamy także mnóstwo miejsc z doskonałymi wypiekami, a w zeszłym roku wiele osób mówiło nam, że brakuje “słodkiego”. Rozwiązujemy ten problem w najprostszy sposób z możliwych – dodaje Marta Jankowiak.

Pierwsza edycja Jedzielni odbyła się w 2018 r. Wzięło w niej udział 25 restauracji, które wydały ponad 3000 porcji.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz