K U L T U R A

JazzZamek#34 – Weezdob Collective – zdjęcia

Weezdob Collective JazZamek#34  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

W ramach długo wyczekiwanego koncertu z cyklu JazZamek#34 w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek wystąpił Weezdob Collective. Zespół zagrał muzykę z albumu-słuchowiska “Komeda, Ostatnia Retrospekcja”.

Weezdob Collective to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Polsce. Powstał w 2014 roku. Artyści zaliczani są do czołówki najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia.

Fuzja pięciu muzycznych indywidualności zaowocowała stworzeniem spójnego i oryginalnego kolektywu improwizatorów i kompozytorów. Cechą szczególną formacji jest niekonwencjonalne połączenie brzmienia harmonijki, saksofonu i gitary, będące jedyną taką propozycją na polskiej scenie muzycznej.

„Komeda, Ostatnia Retrospekcja” to intrygująca, przejmująca opowieść dotycząca ostatnich momentów życia Krzysztofa Komedy. Poruszająca historia napisana przez Tomasza Lacha oraz wzbogacona o oryginalną muzykę z nietypowym instrumentarium, jaką tworzy Weezdob Collective, stanowi zupełnie nowe, dotąd nieznane spojrzenie na historię wybitnego kompozytora i pianisty.

Zespół wystąpił w składzie
Kacper Smoliński – harmonijka
Kuba Marciniak – saksofon, klarnet
Piotr Scholz – gitara
Damian Kostka – kontrabas
Adam Zagórski – perkusja

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz