K U L T U R A

JazZamek #37 Diomede feat. Hubert Zemler “Przyśpiewki”

Diomede  Foto: FB / 2diomede

Diomede w towrzystwie Huberta Zemlera wystąpią w Centrum Kultury Zamek w niedzielę, 5 grudnia. Po kilkunastu miesiącach od premiery albumu “Przyśpiewki” muzycy zaprezentują swój repertuar w Sali Wielkiej.

Duet Diomede tworzą reprezentant licznej i coraz głośniejszej „szkoły kopenhaskiej” – grupy polskich muzyków jazzowych uczących się w tamtejszym Rytmisk Musikkonservatorium – pianista Grzegorz Tarwid oraz grający na saksofonach Tomasz Markanicz.

Tomasz Markanicz – saksofonista, kompozytor, założyciel kwartetu jazzowego STAFF, z którym koncertował w Polsce i na świecie, biorąc tym samym udział w konkursach muzycznych (m.in. I miejsce na Festiwalu Jazzowym w Gdyni 2005, II miejsce na Festiwalu Klucz Do Kariery w Gorzowie Wielkopolskim 2006, Krokus Jazz Festiwal, Leiden Festiwal 2006, Gettingen Jazz Festiwal 2007). Zajmuje się szeroko pojętą muzyką improwizowaną. Porusza się w wielu stylach muzycznych, często występuje jako muzyk sesyjny. Komponuje muzykę do filmu, teatru a także na specjalne okazje.

Grzegorz Tarwid – pianista i kompozytor. Zebrał doświadczenie od wielu mistrzów polskiej pianistyki: najpierw od weterana jazzu tradycyjnego Wojciecha Kamińskiego, następnie Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja, by przenieść się na studia do Kopenhagi i inspirować się duńską szkołą free: Jacobem Anderskovem czy Carstenem Dahlem. Ma na swoim koncie koncerty m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Kazimierzem Jonkiszem, ale też Maciejem Obarą czy Marcinem Maseckim. Współtworzy autorski kwartet (z Maciejem Kądzielą, Andrzejem Święsem i Krzysztofem Szmańdą), trio Jachna / Tarwid / Karch, kwartet Shelton / Tarwid / Jacobson / Berre i Sextet Franciszka Pospieszalskiego.

Hubert Zemler – perkusista, improwizator, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2009 roku w Korei Południowej zdobył brązowy medal na międzynarodowych Igrzyskach Delfickich w kategorii “perkusja solo”. Równolegle z klasyczną edukacją i współpracą z orkiestrami symfonicznymi (Opera Narodowa, Sinfonia Varsovia) udzielał się w zespołach jazzowych, zgłębiał tajniki improwizacji i muzyki eksperymentalnej. Obecnie jest jednym z najbardziej aktywnych perkusistów polskiej sceny improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Występuje na jednej scenie z przedstawicielami różnych nurtów muzycznych, takich jak jazz ,world music, rock i blues czy muzyka improwizowana i elektroniczna.

JazZamek #37 Diomede feat.Hubert Zemler “Przyśpiewki”

Sala Wielka Centrum Kultury Zamek
niedziela, 5 grudnia, godzina 19:00

Bilety w cenie 35 zł

Użyte w artykule zdjęcia: FB / 2diomede

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz