Stare Miasto

Jarmark Wielkanocny na Starym Rynku

Jubileuszowy 20-ty Kaziuk Wileński - Stary Rynek 3.03.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Jubileuszowy 20-ty Kaziuk Wileński - Stary Rynek 3.03.2013 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterNa Starym Rynku można kupić na zbliżające się Święta szynki, kiełbasy, nietuzinkowe napitki, słodycze, wypieki, sery, aromatyczne przyprawy, wiklinowe koszyki, czy ręcznie robione ozdoby wielkanocne. Wszystko to podczas Jarmarku Wielkanocnego, który zakończy się w Wielki Czwartek.

Jedną z atrakcji, która ma zachęcić poznaniaków do odwiedzenia Jarmarku są kolorowane pisanki, które pojawiły się nie tylko na straganach. Dziesięć prawie metrowej wielkości kolorowych jaj przygotowanych przez dziennikarzy niektórych poznańskich mediów zostało ustawionych na płycie Starego Rynku. Będzie można je podziwiać do zakończenia Jarmarku.

Na najmłodszych czekać będzie bajeczna karuzela, kucyki i bańki mydlane, w pierwszy dzień wiosny, czyli w czwartek 21 marca, na Stary Rynek przyfruną chmary motyli, które obsiądą pomniki i wszystkich życzliwych ludzi – opowiadają organizatorzy – w ten sposób, zamiast dnia wagarowicza, w Poznaniu obchodzić będziemy I Dzień Wrażliwości – Dzień Motyla, a akcję poprowadzi młodzież z Motylego Wolontariatu.

Zapraszamy także właścicieli psów i kotów ze swoimi pupilami na Paradę Przyjaciół, która odbędzie się w sobotę (23.03). Przy okazji zorganizowany zostanie konkurs na najzabawniej przebranego zwierzaka. Zwierzaki ubrane w wyszukane stroje będą mogły dumnie przespacerować się traktem z ulicy Paderewskiego pod poznański Ratusz. Na czele tego niecodziennego korowodu pójdzie orkiestra dęta, a każdy zwierzak otrzyma prezent. Zbiórka czworonogów o 11:45 przy Pomniku Ułana na ul.Ludgardy.

Dzień później, w niedzielę (24.03) Stary Rynek należeć będzie do “jajogłowych”. Podczas Jarmarku odbędą się rozgrywki szachowe. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju od 9:30, a turniej trwać będzie od 10:00 do 15:00.

Dodatkową atrakcją Jarmarku Wielkanocnego w Niedzielę Palmową będą występy zespołów folklorystycznych.

Jarmark można odwiedzać do czwartku 28 marca codziennie od 11:00 do 20:00.

Jarmark Wielkanocny 2013 Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz