POZnań

Jarek! Zakochaj się!

Wolne Media - protest na placu Wolności  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Kilka tysięcy osób zgromadziło się dzisiaj na placu Wolności w w obronie Wolnych Mediów. Spotkanie rozpoczęło się od odczytania preambuły do Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

W 89 miastach i miasteczkach w całym kraju o godzinie 18:00 rozpoczęły się protesty w obronie Wolnych Mediów i przeciwko ustawie zwanej jako lex-TVN. W każdym z tych miast była bardzo wysoka frekwencja.

W Poznaniu po odczytaniu preambuły pojawił się jingiel stacji TVN24 i prowadzący przypomniał zebranym artykuł 54 Konstytucji o zasadzie wolności poglądów.

Na scenie pojawiły się także organizatorki pierwszego protestu sprzed prawie dwóch tygodni Beata André i Beata Karczewska-Krzemińska.

Będziemy się widzieć tyle razy ile Prawo i Sprawiedliwość będzie demolowało Nasz kraj. (…) Staną przed Trybunałem, za to co zrobili i czego nie zrobili! A wiecie czego nie zrobili? Nie stanęli w obronie praworządności, demokracji, wolnych mediów i praw kobiet. I za to sprawiedliwość nam się należy.

Mam do Jarosława Kaczyńskiego jedno krótkie zdanie – Człowieku ogarnij się, zakochaj się, odczep się od Polski! Odczep się od nas!

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Ciekawe czy ktoś z tych uczestników stanie w razie potrzeby, w obronie lepszego poznania ? Zapewne epoznan zd cudowanie nie.