Aglomeracja

Jakim głosem przemówi bimba?

Tramwaj  Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

Do konkursu, który ma wyłonić głos zapowiadający kolejne przystanki w autobusach i bimbach zgłosiło się blisko 200 osób. Do finału komisja konkursowa wybrała 5 z nich. Teraz wszystko zależeć będzie od głosu poznaniaków.

Do konkursu wpłynęło 195 zgłoszeń, ale tylko 151 z nich spełniło wymagania formalne – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z ZTM – powołana Komisja Konkursowa miała za zadnie wybranie co najmniej 3 uczestników, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu.

Ostatecznie wybrano 5 głosów, wśród których jest tylko jeden kobiecy. Podczas konkursu oceniana była m.in. dykcja, akcent, barwa głosu, czystość i wyraźność dźwięku nagrania. Ważne też były zaproponowane koszty całej pracy wraz z wynajęciem studia i przygotowaniem wszystkich nagrań.

Teraz przyszedł czas na kolejny etap konkursu, w którym głos mają mieszkańcy naszej aglomeracji.

Gorąco zachęcamy do udziału w wyborze lektora, którego głos usłyszymy w autobusach i tramwajach, ale także komunikatach emitowanych z tablic informacji pasażerskiej, czy sygnalizatorów sygnalizacji świetlnej – zachęcają organizatorzy konkursu.

Głosowanie odbywa się na specjalnej stronie internetowej. Można na niej odsłuchać próbki wszystkich finałowych propozycji i zaznaczyć ten głos, który najbardziej przypadnie nam go gustu. By wybrać i zagłosować kliknij tutaj.

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek rano (19.09) i potrwa do poniedziałku 3 października do godziny 8:00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / TD

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz