BizNews

Jak zacząć biznes w Niemczech?

Monachium - deptak  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Jeśli rodzimy rynek już nie wystarcza, warto zastanowić się nad ekspansją. Być może warto założyć firmę i spróbować swych sił w Niemczech? Jak to zrobić, jakie są procedury i na co trzeba zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z rozpoczęciem działalności u naszych zachodnich sąsiadów poznamy podczas bezpłatnych warsztatów.

Na warsztaty Dzień Niemiecki zapraszamy wraz z poznańskim Urzędem Miasta, który jest ich organizatorem. Spotkanie to adresowane jest do firm z sektora MSP, które planują rozpoczęcie działalności gospodarczej w Niemczech lub planują wejście na ten rynek ze swoimi usługami lub produktami.

Dzień Niemiecki wpisuje się w działania, które mają ułatwić lokalnym przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej, także na rynku zachodnim – mówi mówi Joanna Jajus z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa – to szczególne szkolenie, ponieważ krok po kroku pokazuje wszystkie najważniejsze działania, jakie polskie firmy muszą podjąć, jeśli chcą wejść na rynek naszych zachodnich sąsiadów.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak rozpocząć działalność gospodarczą w Niemczech, ale też jakie są najpopularniejsze formy prowadzenia tutaj działalności biznesowej przez Polaków. Przedstawione również będą najważniejsze obowiązki i procedury obowiązujące przedsiębiorców.

Dodatkowo podczas spotkania uczestnicy będą mogli indywidualne porozmawiać z przedstawicielami niemieckich i polskich instytucji, które mogą ich wesprzeć w tych działaniach – dodaje Joanna Jajus.

Dzień niemiecki to pierwsza taka impreza, choć w ramach współpracy z Investor Center Ostbrandenburg, w listopadzie ubiegłego roku została zorganizowana wizyta studyjna dla laureatów konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Partnerami marcowych warsztatów są Investor Center Ostbrandenburg, Investor Center Uckermarck, Zukunfts Agentur Ostbrandenburg, IHK Ostbrandenburg oraz Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji.

Warsztaty Dzień Niemiecki odbędą się w siedzibie Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, sala A) we wtorek 21 marca od 11:00 do 14:00. Zgłoszenia przyjmowane tylko mailowo: eksport@um.poznan.pl

Monachium - ogródki piwne

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz