POZnań

Jak wyglądają prace na moście Lecha

Przebudowa mostu Lecha  Foto: materiały prasowe / PIM

Przebudowa północnej nitki mostu Lecha przebiega zgodnie z harmonogramem. Po zamontowaniu elementów konstrukcji stalowej, scaleniu i zabezpieczeniu ich przed korozją, trwa betonowanie ustroju nośnego obiektu – czyli płyty, na której położony zostanie asfalt. Wszystko wskazuje, że dla ruchu zostanie on otwarty jeszcze w tym roku – wcześniej niż zakładano.

Prace związane z betonowaniem minęły już półmetek. Ich zakończenie zaplanowane jest na połowę września. Później będzie można przystąpić do układania warstw bitumicznych, montażu chodników i przewidzianego w projekcie wyposażenia.

Jeżeli nie wystąpią nieprzewidziane warunki atmosferyczne, ruch na północnej nitce mostu zostanie przywrócony w grudniu. Należy jednak pamiętać, że pozostałe prace – niemające wpływu na jego przejezdność – będą jeszcze po tym terminie kontynuowane – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowa, trójprzęsłowa północna nitka mostu Lecha będzie miała długość 236 metrów, bez podpór w nurcie rzeki, dysponujący trzema pasami jezdni, ścieżką rowerową oraz pieszą. Zastąpi rozebraną ze względu na zły stan techniczny, około 70-letnią konstrukcję.

Przebudowa mostu Lecha jest częścią zadania “Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi krajowej nr 92 w Poznaniu”. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Poznania oraz dotacji Unii Europejskiej.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz