Aglomeracja

Jak wygląda wolontariusz WOŚP

Wolontariusz WOŚP 2021  Foto: Łukasz Widziszowski / WOŚP

W niedzielę, 31 stycznia 2021 roku po raz kolejny w całej Polsce spotkać będzie można wolontariuszy WOŚP, którzy w tradycyjny sposób – zbierając pieniądze do puszek włączą się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29. Finał WOŚP będzie dedykowany zakupom dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Kto może być wolontariuszem?

Aby zostać wolontariuszem WOŚP, w odpowiednim czasie należało zgłosić się do najbliższego sztabu i zapisać na listę wolontariuszy. Po otrzymaniu potwierdzenia i przekazaniu zdjęcia, dla wolontariuszy zostały przygotowane identyfikatory i puszki, które mogli oni następnie odebrać ze swojego sztabu.

Po czym poznać wolontariusza?

Nieodłącznymi atrybutami każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka-naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Ten ostatni jest szczególnie ważny. Identyfikator powinien posiadać indywidualny numer wolontariusza, numer sztabu, przez który wolontariusz został zgłoszony, imię i nazwisko, zdjęcie, hologram i pieczątkę. Co ważne – choć zbiórka odbywa się 31.01.2021 roku, data na identyfikatorze to 10.01.2021- czyli pierwotna data, w której miał odbyć się 29. Finał WOŚP.

Drugim elementem niezbędnym do przeprowadzenia zbiórki w dniu Finału jest puszka, do której każdy, kto będzie chciał dorzucić się do działań Orkiestry, w niedzielę będzie mógł wrzucić dowolną kwotę. Puszka powinna być zaklejona i podobnie, jak identyfikator opatrzona datą 10.01.2021. Zgodnie z wieloletnią tradycją w zamian za dorzucenie się do puszki, wolontariusze rozdają czerwone serduszka, które wspierający będą mogli nakleić w widocznym miejscu, również w ten sposób okazując wsparcie dla WOŚP.

Puszka WOŚP 2021 Foto: materiały prasowe / WOŚP

W 239 miastach w Polsce i na świecie spotkać będzie można wolontariuszy z terminalami płatniczymi. 

Użyte w artykule zdjęcia: Łukasz Widziszowski / WOŚP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz