Aglomeracja

Jak pomóc dziecku z autyzmem

per-bene_logo  Foto: per-bene_logo

per-bene_logo Foto: per-bene_logoZapraszamy wraz z Poradnią PER-BENE na bezpłatne, indywidualne konsultacje dla rodziców “Jak pomóc dziecku z autyzmem”, które odbędą się w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu już w najbliższą sobotę.

Dlaczego wczesna pomoc dzieciom z autyzmem odmienia ich świat? Dzieci z autyzmem (zespołem Aspergera, ADHD) mają szanse samodzielnie i dobrze funkcjonować – pod warunkiem wczesnej pomocy ze strony terapeuty. Zapobiega ona angażowaniu się dziecka w czynności pogłębiające zaburzenia i wzmacnia zachowania prorozwojowe.

Pojawienie się w rodzinie dziecka z autyzmem jest wielkim wyzwaniem dla jego rodziców i pozostałych bliskich. Joanna Świątkowska, pedagog specjalny, terapeuta poradni PER-BENE pokaże bliskim autystycznych dzieci jak z podobnymi problemami radzą sobie inni rodzice. Gdzie szukać pomocy i jak zorganizować wychowanie dziecka autystycznego, by było satysfakcjonujące i zmierzało do wychowania samodzielnego dziecka.

Bezpłatne konsultacje w PER-BENE to przede wszystkim pomoc dla dzieci i młodzieży z autyzmem, dzieci i młodzież z zespołem Aspergera, dzieci w trakcie procesu diagnostycznego, z podejrzeniem zaburzeń ze spektrum autyzmu, ale również rodziców dzieci ze spektrum autyzmu.

Więcej informacji znaleźć można klikając tutaj. Można tam również zapisać się na najbliższe, bezpłatne konsultacje, które odbędą się w Poradni PER-BENE (ul. Górska 5, Kiekrz k. Poznania) w sobotę 8 grudnia.

Bezpłatne konsultacje w Poradni Per-Bene Foto: Bezpłatne konsultacje w Poradni Per-Bene

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz