Sport

Jak dojechać na mecz Lech Pozań – Widzew Łódź

Mapa połączeń komunikacji miejskiej do stadionu  Foto: ZTM

W najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 na stadionie miejskim przy ulicy Bułgarskiej rozpocznie się spotkanie 15 kolejki ekstraklasy między Lechem Poznań, a Widzewem Łódź. Ponieważ trwa remont ulicy Grunwaldzkiej i przebudowa ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego nie da się dojechać na stadion tramwajem. Dlatego ZTM przygotowało dla kibiców następujące zmiany mające ułatwić dotarcie na stadion.

Komunikacja autobusowa między 15:00, a 17:00 uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa nr T30

Linia nr T30:
RONDO KAPONIERA – Zeylanda – Grunwaldzka – Wojskowa – Marcelińska – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – BUŁGARSKA (nawrót na tymczasowym rondzie na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzka / Bułgarska / Jugosłowiańska) – Grunwaldzka – Reymonta – Wyspiańskiego – Wojskowa – Grunwaldzka – Roosevelta – RONDO KAPONIERA
Kursy linii nr T30 będą wykonywane z częstotliwością co około 6 minut naprzemiennie z linią nr T2 (łączna częstotliwość z ronda Kaponiera w kierunku ulicy Bułgarskiej co 3 minuty) kursy autobusów linii nr T3 co 7-8 minut w godzinach od 15:00 do 17:00

Po meczu:
wzmocnienie obsługi linii nr 63, 91, T2 i T3 ruch autobusów na ulicy Bułgarskiej zostanie czasowo wstrzymany po zakończeniu meczu, w związku z tym wszystkie kursy autobusów linii nr: 50, 63, 91 oraz A skierowane zostaną objazdem przez ulicę Grochowską i Promienistą (autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie objazdu):

Linia nr 50 (w obu kierunkach)
OGRODY – … – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – … – GÓRCZYN
Linia nr 63 (w obu kierunkach)
GARBARY – … – Bukowska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – … – GÓRCZYN
Linia nr 91 (w obu kierunkach)
OS. SOBIESKIEGO – … – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – OS. KOPERNIKA
Linia A (w obu kierunkach)
M1 CENTRUM HANDLOWE – … – Bukowska – Grochowska – Promienista – OS. KOPERNIKA

Przystanek autobusowy „Bułgarska” dla linii nr T2 i T3 w kierunku centrum zlokalizowany zostanie za skrzyżowaniem z ulicą Jugosłowiańską.

Okresowe bilety trasowane zachowują swoją ważność na trasach objazdu. W dniu 27 listopada 2011 r. bilet lub karnet na mecz: Lech Poznań – Widzew Łódź upoważnia do przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego bez dodatkowych opłat. Kibice będą mogli skorzystać z powyższych przejazdów 2 godziny przed meczem oraz 3 godziny po zakończeniu meczu.

Mapa połączeń komunikacji miejskiej do stadionu Foto: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz