Grunwald Sport Stare Miasto

Jak dojechać na mecz Lech-Legia

Mapka sytuacyjna na mecz Lech - Legia - 16.04.2011 r. Foto: KKS Lech  Foto: KKS Lech Poznań

W dniu meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa (16 kwietnia 2011 r.) ZDM, ZTM we współpracy z klubem przygotowali komunikację miejską tak by maksymalnie ułatwić dotarcie na mecz ja i późniejszy z niego powrót.

Od godziny 12.00 zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną ulice Bułgarska na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej w obu kierunkach oraz ulice Węgorka, Świerzawska i Wałbrzyska. Na zamkniętym odcinku ulicy Bułgarskiej dopuszczony będzie ruch autobusów komunikacji miejskiej. Objazdy poprowadzone zostaną ulicami Marcelińską, Grochowską i Grunwaldzką.

Mapka sytuacyjna na mecz Lech - Legia - 16.04.2011 r. Foto: KKS Lech Foto: KKS Lech PoznańW celu wcześniejszego poinformowania kierujących pojazdami zamontowane zostaną tablice informacyjne na skrzyżowaniach ulic:
– Polska – Bukowska – Bułgarska,
– Grochowska – Marcelińska,
– Grunwaldzka – Grochowska,
– Grunwaldzka – Jawornicka,
– Ściegiennego – Promienista

Na ulicy Ptasiej od godziny 11.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się a każde auto tam zaparkowane zostanie odholowane.
Tuż przed zakończeniem meczu od godziny 17.30 zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną ulica Grunwaldzka jezdnie od Grochowskiej do Bułgarskiej w kierunku Junikowa i od Jawornickiej do Jugosłowiańskiej w kierunku centrum miasta oraz ciąg ulic Jugosłowiańska, Taczanowskiego i Ściegiennego na kierunku od Promienistej do Grunwaldzkiej.

Ograniczenia te potrwają do czasu zakończenia meczu oraz rozejścia się i rozjechania kibiców.

Jednocześnie informujemy, że posiadacze karnetów sezonowych oraz biletów na spotkanie Lech Poznań – Legia Warszawa są uprawnieni do przejazdu MPK:

– 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania
– 4 godziny po zakończeniu spotkania.

W dniu 16 kwietnia 2011 r. bilet lub karnet na mecz: Lech Poznań – Legia Warszawa upoważnia do przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego bez dodatkowych opłat. Kibice będą mogli skorzystać z powyższych przejazdów 2 godziny przed meczem oraz 3 godziny po zakończeniu meczu.

Komunikacja tramwajowa w godzinach 13:00-15:45 uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 30 kursująca co 10 minut na trasie
BUDZISZYŃSKA – Grunwaldzka – Roosevelta – RONDO KAPONIERA – Święty Marcin – TOWAROWA – most Dworcowy – Roosevelta – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA
Kursować będą także częściej wzmocnienie linie nr 1, 6, 13, i 15

Ruch autobusów na ulicy Bułgarskiej zostanie czasowo wstrzymany po zakończeniu meczu, w związku z tym autobusy linii nr: 50, 63, 91 oraz A skierowane zostaną objazdem przez ulicę Grochowską i Promienistą:
Linia nr 50 (w obu kierunkach)
… – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – …
Linia nr 63 (w obu kierunkach)
… – Bukowska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – …
Linia nr 91 (w obu kierunkach)
… – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – Taczanowskiego – Jugosłowiańska – …
Linia A (w obu kierunkach)
… – Bukowska – Grochowska – Promienista – Taczanowskiego – Jugosłowiańska – …
autobusy będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach na trasie objazdu nieczynne będą przystanki autobusowe „Bułgarska” w stronę Marcelińskiej, „Marszałkowska” w obu kierunkach i „Rycerska” do Bułgarskiej
Okresowe bilety trasowane zachowują swoją ważność na trasach objazdu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz