POZnań

Jak dojechać na mecz Kolejorza ?

Stadion Miejski Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Na czwartkowym meczu 1/8 Ligi Konferencji Europy między Lechem Poznań a Djurgårdens IF spodziewanych jest około 40 tysięcy widzów. W związku z dużym zainteresowaniem najlepiej wybrać się na niego korzystając z komunikacji miejskiej, która będzie wzmocniona zarówno przed spotkaniem, jak i po nim. Osoby dojeżdżające na stadion samochodem, muszą zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu w jego okolicach.

Rekord frekwencji z tego sezonu zmagań Lecha w europejskich pucharach zostanie pobity podczas meczu 1/8 Ligi Konferencji Europy z Djurgårdens IF. W sprzedaży zostało bowiem niewiele ponad tysiąc biletów na górną trybunę nad Kotłem. Dotychczas w zmaganiach wiosennych najwięcej kibiców przyszło dwa tygodnie temu, by obejrzeć zwycięski pojedynek z norweskim FK Bodø/Glimt. Pucharowy rekord obiektu przy Bułgarskiej należy do meczu z Manchesterem City z listopada 2010 roku, kiedy na trybunach zasiadły 42 tysiące osób. Nie zostanie on jednak pobity, ponieważ ze względów bezpieczeństwa miejsca graniczące z sektorami gości zostaną wyłączone z użytkowania i będą stanowiły strefę buforową.

Stawką dwumeczu z Djurgårdens IF (rewanż odbędzie się 16 marca w Sztokholmie) będzie awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Byłby to największy sukces Lecha, ale i polskiej drużyny w XXI wieku. Oprócz prestiżu Kolejorz będzie grał też o punkty w rankingu UEFA. Za zwycięstwo przyznawane są 2, a za remis 1 punkt. Poznański klub dotychczas zgromadził ich w tym sezonie 8, a licząc ostatnie 5 lat – 13. Im więcej punktów, tym większa szansa na rozstawienie w kolejnym sezonie europejskich rozgrywek, jeśli Lech do nich awansuje.

Wzmocnienia komunikacji 

Aby ułatwić kibicom dotarcie na stadion i powrót do domów, Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej.

Przed meczem:
 • Linie nr 163, 191, 193 – obsługa bardziej pojemnym taborem,
 • Linie nr 1, 6 i 15 – dodatkowe kursy.
Po meczu:
 • Linie nr 163, 191, 193 – dodatkowe kursy.
 • Linie nr 1, 6 i 15 – dodatkowe kursy.

Bilet lub karnet na mecz nie upoważnia do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez ZTM Poznań. Przewoźnik informuje, że na wszystkich liniach kursujących w dniu spotkania obowiązuje normalna taryfa opłat. Pasażerowie zobowiązani są do posiadania ważnego biletu na przejazd.

Wyjście na stadion warto też zaplanować na nieco wcześniejszą godzinę. Dzięki temu można uniknąć ewentualnego tłoku w drodze na mecz.

Organizacja ruchu

W okolicach Stadionu Miejskiego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu  w godzinach od 17:00 do 1:00 następnego dnia.

W etapie pierwszym, przed rozpoczęciem meczu (o godz. 21:00) i w jego trakcie, wyłączone z ruchu będą:

 • ul. Wałbrzyska na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej,
 • ul. Ptasia na odcinku od parkingu “POL-HOL” do ul. Wałbrzyskiej oraz ul. Węgorka,
 • ul. Świerzawska od strony ul. Bułgarskiej oraz od strony ul. Marcelińskiej na odcinku za wjazdem na osiedle,
 • pas do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od centrum) w ul. Jugosłowiańską.

W etapie drugim, pod koniec meczu i na czas rozejścia się kibiców, wyłączone z ruchu będą:

 • dwa pasy do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od strony Junikowa) w ul. Bułgarską,
 • ul. Bułgarska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Marcelińskiej (w obu kierunkach),
 • ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Bułgarskiej oraz od ul. Jawornickiej do ul. Jugosłowiańskiej,
 • ul. Jugosłowiańska na odcinku od ul. Taczanowskiego do ul. Grunwaldzkiej,
 • wjazdy w ul. Grunwaldzką z ulic: Conrada Drzewieckiego, Marszałkowskiej, Cześnikowskiej, Bolkowickiej i Babimojskiej.

Ponadto obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Ptasiej i Wałbrzyskiej oraz zakaz wjazdu w zatokę na ul. Jugosłowiańskiej przy ul. Grunwaldzkiej.

Utrzymana zostanie komunikacja zbiorowa na ulicach: Bułgarskiej i Grunwaldzkiej.

Na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie imprezy.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz