POZnań

Instrukcja pierwszej pomocy na poznańskich przystankach

Przystanek Fredry  Foto: Tomasz Dworek

Dziś w nocy na kilkuset wiatach przystankowych rozpocznie się montaż instrukcji udzielania pierwszej pomocy. To element akcji informacyjnej, którą rozpoczyna Urząd Miasta.

Instrukcja pierwszej pomocy Udzielenie pierwszej pomocy to nie tylko obowiązek etyczny, ale także prawny, a działania edukacyjne na pewno podniosą świadomość mieszkańców- deklaruje Maciej Wudarski – zastępca prezydenta Poznania

Instrukcje umieścimy wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe. Szacujemy, że znajdą się na ponad 200 przystankach tramwajowych i ponad 300 autobusowych – dodaje Wojciech Tulibacki, prezes MPK

Działania związane z przygotowaniem oraz opiniowaniem projektu instrukcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej były prowadzone przez Wydział Transportu i Zieleni w porozumieniu z służbami medycznymi i miejskimi jednostkami, które zajmują są komunikacją zbiorową.

Z badań wynika, że niewiele osób wie, jak udzielać pierwszej pomocy osobie w potrzebie. Czasem kilka minut oczekiwania na przyjazd karetki ma znaczenie dla zdrowia i życia człowieka.

W pojeździe komunikacji miejskiej kierowca powinien umieć udzielić pierwszej pomocy i ma obowiązek jej udzielić. Na przystankach zdarza się, że w takich sytuacjach nie ma nikogo przeszkolonego – uzasadnia inicjatorka akcji – Klaudia Strzelecka.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek, UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz