Stare Miasto

Imieniny ulicy już w niedzielę

Tradycyjny korowód, koncerty, warsztaty i oczywiście tony rogali świętomarcińskich. To tylko niektóre atrakcje, które zostały przygotowane na tegoroczne Imieniny Ulicy Św. Marcin, które świętowane będą w niedzielę 11 listopada.

Ponieważ część ulicy św. Marcin jest jeszcze w przebudowie Korowód Św. Marcina wyruszy nie jak dawniej bywało z kościoła, ale z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jego uczestnicy przejdą ulicą Bukowską przez rondo Kaponiera do sceny na Placu Mickiewicza.

Wezmą w nim udział animatorzy, artyści uliczni, muzycy, rekonstruktorzy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, szkół i grup nieformalnych – wyliczają organizatorzy tego wydarzenia – w korowodzie weźmie również udział zespół Koło Jana, reprezentowane będą także poznańskie dzielnice Stare Miasto, Łazarz i Jeżyce.

Specjalnie z myślą o świętujących rodzinnie poznaniakach w namiocie na parkingu przed Zamkiem organizowane będą warsztaty.

Na imieninach ulicy nie może oczywiście zabraknąć pysznych rogali świętomarcińskich. Ich kiermasz zorganizowany będzie  przy Alei Niepodległości. Tutaj także znajdziemy stoiska z rękodziełem artystycznym.

Wieczorem zapraszamy na koncert zespołu Lao Che, po którym niebo nad naszym miastem rozświetli pokaz laserowy – dodają organizatorzy.

Poniżej znajdziesz PROGRAM Imienin Ulicy.

10:30 – 13:00 – warsztaty dla całych rodzin – namiot przed Zamkiem
11:00 – 21:00 – kiermasz rogala – Al. Niepodległości od ul. Św. Marcin do ul. Fredry oraz Św. Marcin od ul. Kościuszki do Al. Niepodległości
12:00 – 20:00 – pokaz filmów o dawnym Poznaniu – Sala Wielka
13:30 – korowód od MTP (ul. Bukowska) do pl. A. Mickiewicza
13:30 – koncert Bubliczki – druga część koncertu po korowodzie – pl. A. Mickiewicza
14:00 – przekazanie kluczy do miasta z udziałem Prezydenta Miasta Poznania – pl. A. Mickiewicza
15:00 – 18:00 – warsztaty z budowania Demonstronu dla młodzieży i dorosłych – namiot przed Zamkiem
20:00 – koncert Lao Che – pl. A. Mickiewicza
21:30 – pokaz laserowy – pl. A. Mickiewicza

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • To nie są imieniny ulicy! To święto św. Marcina! Tragedia – już niedługo w tęczowym Poznaniu będą burzyli kościoły! Co za wstyd za taką stolicę… Jako Wielkopolanin wstydzę się i do Poznania już nie jeżdżę!