POZnań

Ile osób jest zaszczepionych w Poznaniu?

Szczepienie  Foto: materiały prasowe

57,8 proc. mieszkańców Poznania jest już w pełni zaszczepionych. To daje stolicy Wielkopolski trzeci wynik w kraju, za Warszawą i Podkową Leśną. Rezultat ten da się polepszyć – cały czas można zapisać się na szczepienia w POSUM oraz w punkcie na Stadionie Miejskim.

Zgodnie z raportami publikowanymi na rządowej stronie Miasto Poznań znajduje się na trzecim miejscu pod względem procentowej liczby zaszczepionych mieszkańców. W pełni zaszczepionych jest już 57,8 proc. poznanianek i poznaniaków. To aż 307 674 osób – wyżej jest tylko Warszawa (59,9 proc.) oraz Podkowa Leśna, która zajmuje pierwsze miejsce na podium z wynikiem 60,7 proc.

Przynajmniej jedną dawkę przyjęło już 338 913 osób ze stolicy Wielkopolski.

Zachęcamy do szczepień wszystkich mieszkańców – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. –  Dane z innych krajów jednoznacznie wskazują, że wirus powoduje mniej zgonów w tych społecznościach, w których wyszczepialność jest duża. Obecnie Miasto Poznań znajduje się na wysokim, trzecim miejscu w kraju, ale możemy razem podbić ten wynik, przegonić Warszawę i Podkowę Leśną i w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Rachunek jest prosty: im więcej osób przyjmie szczepionkę teraz, tym większa szansa, że zbliżająca się kolejna fala pandemii uderzy w nas łagodniej. 

Przez cały czas można rejestrować się w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim oraz w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM). Procedura jest bardzo prosta, umówić się można:

  • w siedzibie POSUM: osobiście lub pod numerem telefonu 61 647 77 20, 690 356 436
  • na Stadionie Miejskim: pod numerem telefonu Biura Poznań Kontakt:  61 646 33 44

a także:

  • telefonicznie: dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień – nr 989
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333, o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl

Zapraszamy również te osoby, które chciałyby wkrótce wyjechać na wakacje, ale nie są zaszczepione lub ciągle czekają na odległy termin drugiego szczepienia, ponieważ potrzebują tzw. paszportu covidowego – mówi Krzysztof Albiński, dyrektor POSUM. – W POSUM można zaczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Można również otrzymać drugą dawkę szczepionki, zgodnie z zaleceniami producenta. Wystarczy się zarejestrować, nie trzeba czekać w kolejce. 

Wszystkie szczepionki zostały dopuszczone do obrotu przez Komisję Europejską po wcześniejszym przetestowaniu. Są więc nowymi, lecz dobrze przebadanymi lekami. Ulotki preparatów są ogólnodostępne – można samodzielnie zweryfikować skład i rozwiać wszelkie wątpliwości. W razie dodatkowych pytań przed każdym szczepieniem jest możliwość konsultacji z lekarzem.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz