K U L T U R A POZnań

“Idź aby dojrzeć” – marsz ulicami Poznania

cover_photo_brajlem_Justyna  Foto:

Kolejnym wydarzeniem z cyklu działań  towarzyszących tegorocznemu otwarciu jedynego w Europie Parku Orientacji Przestrzennej, które będzie miało miejsce 3 września w Owińskach, jest wspólny marsz osób widzących, niewidomych i niedowidzących – „Idź, aby dojrzeć”.

cover_photo_brajlem_JustynaPiechurzy spotkają się na Starym Rynku w Poznaniu, przy Ratuszu, 16 czerwca br., o godzinie 10:45,  aby wspólnie pokonać bariery jakie na co dzień napotykają osoby z dysfunkcją wzorku. Przemarszowi towarzyszyć będzie “parada śmiesznych twarzy” przygotowana przez Tatr Porywacze Ciał.

Uczestnicy Marszu przejdą trasą traktu Królewsko-Cesarskiego w Poznaniu tj. Stary Rynek, ul. Paderewskiego, Plac Wolności, gdzie odwiedzą Strefę Kibica. Dalej  przejdą ulicami: 27 grudnia, Fredry, Kościuszki, aby zatrzymać się na Dziedzińcu Różanym, Centrum Kultury Zamek, gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny. Na najmłodszych czekać będą  liczne atrakcje; pokazy magicznej fizyki, modelowanie balonów, rozgrywki showdown.

Przemarsz ulicami Poznania ma na celu zwrócenie uwagi na  trudności, na które natrafiają na co dzień osoby niepełnosprawne oraz podkreślenie ich obecności w metropolii poznańskiej. Ma także zachęcić osoby niewidome do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Widzącym uczestnikom marszu zostaną  wręczone specjalne opaski na oczy, które pozwolą na  przejście przez krótką trasę Traktu z zasłoniętymi oczyma.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz