I Turniej w bule dla dzieci i młodzieży w Luboniu

bule boule  Foto: sxc

bule boule Foto: sxcTurnieje w bule organizowane są w Luboniu regularnie, ale po raz pierwszy o najlepsze miejsca walczyły dzieci i młodzież.

Choć niedzielny poranek był deszczowy, to na  placu boju stawiło się 29 zawodników. Wystartowali oni w 3 kategoriach (klasy 1-3 SP, klasy 4-6 SP oraz Gimnazjum). Drużyny rozegrały po 3 rundy do 13 punktów.

Wśród najmłodszych zawodników najlepsze okazały się Miśki  z Czempinia (Marta Musiał, Dominik Barszczewski). Srebro wywalczyła drużyna Speed Bulersi (Filip Zając z Lubonia, Szymon Michalski z Kościana). Na podium znalazła się także najmłodsza drużyna tych rozgrywek Najlepsi Kuzyni (Mateusz Jankowiak ze Swarzędza, Kacper Maciejewski z Poznania).

W kategorii klas 4-6 SP złoto zdobyli piątoklasiści z Lubonia – Bulomianiacy (Witek Kędziora, Bartek Zając). Drugie miejsce wywalczyła się drużyna Victoria (Wiktoria Koska z Poznania, Wiktoria Pawlicka z Lubonia), a trzecie miejsce zajął zespół lubońskich szóstoklasistek – Bulo Magic (Ada Mańczak, Ola Marcinkowska).

Najlepszą drużyną gimnazjalistów okazał się zespół Miodzio Muza z Czempinia (Dawid Musiał, Jan Teska). Także srebrne medale zdobyli reprezentanci Czempinia z drużyny Monstrum (Marek Sobiecki, Piotr Trociewicz). Z brązowymi medalami zakończyli turniej Godżille z Lubonia (Julia Kolenda, Martyna Majewska).

Pamiątkowe medale oraz upominki otrzymali także wszyscy zawodnicy, którzy uczestniczyli w turnieju. Organizatorzy wyróżnili dodatkowo Bulbinki za przygotowanie oryginalnych koszulek z nazwą drużyny oraz najmłodszego zawodnika turnieju, siedmioletniego Kacpra, za pomoc przy porannym przygotowywaniu boisk do gry. Na uczestników turnieju czekał także słodki poczęstunek.

Pierwszy turniej w bule dla dzieci i młodzieży zorganizowany został przez Stowarzyszenie Luboń bez Granic oraz Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji.