BizNews

GSK chce zatrudnić ponad 200 informatyków

laptop  Foto: sxc

W poznańskim Centrum Usług Biznesowych GSK IT pracuje już w tej chwili 500 specjalistów IT. Obsługują oni ponad 100.000 pracowników GSK na całym świecie oraz współpracują z innymi placówkami firmy w USA, Wielkiej Brytanii czy Malezji. W związku z planowanym dalszym rozwojem poznańskie GSK IT chce zatrudnić kolejnych specjalistów.

W związku z ciągłym rozwojem GSK IT w Poznaniu, planujemy zatrudnić ponad 200 nowych członków zespołu, którzy dołączyliby do nas w ciągu najbliższych kilku lat – wyjaśnia Daniel Lebeau z GSK – zespół specjalistów pracujących w Poznaniu będzie odpowiedzialny za realizację części globalnej strategii IT GSK, dostarczając głęboką wiedzę i doświadczenie w strategicznych z punktu widzenia biznesu systemach IT w firmie.

GSK IT w Poznaniu to jedno z sześciu centrów globalnych usług IT GSK na świecie będąc jednocześnie jednym z najbardziej nowoczesnych Centrów Usług Biznesowych w Europie. Poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT (GSK – GlaxoSmithKline) poszukiwać będzie w najbliższym czasie specjalistów z doświadczeniem w sektorze IT, ale też studentów i absolwentów. Jak się okazuje szanse mają także osoby bez technicznego wykształcenia, gotowe na zmianę kierunku swojej ścieżki kariery.

Osoby te zostaną odpowiednio przeszkolone w celu zdobycia umiejętności technicznych oraz praktycznej wiedzy na temat systemów i aplikacji działających w ramach globalnych struktur GSK – zachęca Sebastian Drzewiecki, Dyrektor Globalnego Centrum GSK IT w Polsce – pragnę przy tej okazji podkreślić, że podejmowana od lat współpraca z poznańskimi uczelniami jest bardzo efektywna, pozwala znaleźć miejsca pracy najlepszym studentom i absolwentom, a nam fantastycznych członków zespołu GSK IT.

Poznańskie Centrum Usług Biznesowych zostało otwarte w 2005 roku aby wesprzeć transformację rynku IT w Europie. W następstwie jego ogromnego sukcesu firma GSK postanowiła zwiększyć swoje zaangażowanie w tej lokalizacji. Dziś GSK IT Poznań dostarcza globalne serwisy wszystkich pionom i organizacjom GSK. Przyszłe plany związane z GSK IT Poznań obejmują ciągłe doskonalenie istniejących procesów, a także przekształcenia i wprowadzanie nowych usług.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz