K U L T U R A

Gry miejskie na derby Poznania!

Gra miejska  Foto: PLOT

Derby Poznania pomiędzy Lechem a Wartą są wyjątkowe. Poza doskonałą atmosferą na stadionie towarzyszą im często dodatkowe atrakcje. W tym roku z okazji derbów swoją premierę będą miały specjalne gry miejskie poświęcone historii obu klubów przygotowane przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

Gry przygotowała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT) z okazji jubileuszu 100-lecia Lecha Poznań oraz 110-lecia Warty Poznań. Dołączają one do katalogu niemal 50 podobnych gier dostępnych w Poznaniu. Zostały opublikowano w formie kart do gry do samodzielnej rozgrywki.

Oznacza to, że możemy je rozgrywać o dogodnej dla siebie porze. – Taka forma gier, zwana często grami turystycznymi, zyskuje od lat sporą popularność jako atrakcyjna forma odkrywania tajemnic miasta – mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT. –

Nowe gry sprawdzą się doskonale jako propozycja na rodzinne spacery. Dzięki nim seniorzy mogą sobie przypomnieć dawne stadiony, a młodsi mają szansę poznać ciekawostki z historii obu klubów. Zabawa w obu przypadkach (nie licząc przejazdów) zajmuje około dwóch godzin.

Przewodnikami w grach są piłkarze bądź postaci symbolizujące najważniejsze etapy rozwoju klubów. Zadaniem graczy jest odnalezienie miejsc związanych z historią Kolejorza i Zielonych, a następnie rozwiązanie zagadek lub rozpoznanie detali ze zdjęć. Przy okazji można dowiedzieć się, co robili piłkarze na… Saharze, która drużyna grała kiedyś w bordowych strojach, kto opowiadał blubry w przerwie meczu, gdzie znajdowały się pierwsze stadiony obu klubów i co znaleziono podczas przebudowy Stadionu Poznań.

Gra miejska „#WARTOwiedzieć” powstała z okazji obchodów 110-lecia Warty Poznań.


Gra miejska Foto: PLOT

Rozwiązaniem każdej z gier jest hasło końcowe. Dla pierwszych 50 osób, które ukończą grę #WARTOwiedzieć” i wpiszą się na listę zwycięzców na specjalnej stronie internetowej, Warta Poznań przygotowała darmowe bilety na mecz z Jagiellonią Białystok, który zostanie rozegrany 15 października w Grodzisku Wielkopolskim.

W przypadku Lecha Poznań nagrodzone zostaną osoby, które do końca października br. ukończą grę i zamieszczą na specjalnej stronie internetowej relację z rozgrywki. Na autorów 50 najciekawszych relacji czeka specjalna edycja szalika klubowego celebrująca rok stulecia oraz mistrzostwa Polski.

Karty gier można otrzymać bezpłatnie w punktach informacji turystycznej Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Poznaniu na Starym Rynku 59 i Placu Kolegiackim 17. Grę „Z Dębca na Bułgarską” otrzymają też wszyscy klienci sklepu Stacja Kolejorz na Stadionie Poznań, a kartę gry „#WARTOwiedzieć” będzie można odebrać przy okazji zakupów na Zielonej Wyspie Warty Poznań w Galerii King Cross Marcelin.

Karty obu gier można też bezpłatnie pobrać i samodzielnie wydrukować ze strony internetowej www.gryturystyczne.pl:

Użyte w artykule zdjęcia: PLOT

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz