K U L T U R A

Grupowe czytanie – lubisz to!

Czytelniczy flash mob w Starym Browarze  Foto: J. Krzyżanowski

Szelest przewracanych stron i klikanie czytników. W samo południe, na Szachownicy Staregoo Browaru odbył się czytelniczy flash mob. Wydarzenie zapowiada finał plebiscytu Książka Roku 2019 zorganizowanego przez portal lubimyczytac.pl.

Plan flash mobu organizatorzy opisali na stronie wydarzenia na Facebooku: “Zadanie jest proste: przynosimy ze sobą książkę/czytnik, zbieramy się na Szachownicy wokół strefy do głosowania na Książki Roku i o 12:00 zastygamy w ciszy czytając (możemy stać, siedzieć, leżeć). Czytamy 3 minuty, pokazujemy, że czytelnicy mają MOC i rozchodzimy się”. Cel został osiągnięty: w akcji na Szachownicy wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Akcja była zapowiedzią finału plebiscytu na Książkę Roku oraz Weekendu z Książką w Starym Browarze, podczas którego odbędą się spotkania autorskie i Wielka Wymiana Książek.

Głosy na książki i autorów nominowanych w plebiscycie oddawać do końca lutego na stronie lubimyczytac.pl lub w stacjach do głosowania w Starym Browarze, zlokalizowanych w Atrium i Pasażu.

W sobotę, 7 marca od godz. 12.00 czytelnicy będą mogli spotkać się z nominowanymi w plebiscycie pisarzami. Swój udział w spotkaniach potwierdzili m.in.: z Ałbena Grabowska, Łukasz Orbitowski i Remigiusz Mróz. W niedzielę, 8 marca o godzinie 12.00 będzie miała miejsce Wielka Wymiana Książek „Z półki na półkę”.

Użyte w artykule zdjęcia: J. Krzyżanowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz