Grunwald

Grunwaldzki złodziej zatrzymany!

Zatrzymany złodziej  Foto: KMP Poznań

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. Sprawca wchodził do otwartych mieszkań w czasie obecności lokatorów. Z wnętrza zabierał to, co wartościowe powodując starty na łączną sumę ponad 52 tys zł. Podejrzanemu za kradzieże grozi wieloletnie więzienie.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald zatrzymali sprawcę kradzieży mieszkaniowych. Najczęściej dochodziło do nich na terenie poznańskiego Grunwaldu. Podejrzany, 32-letni poznaniak, działał od końca maja do początku września. W ciągu tego okresu zdołał okraść 25 mieszkań.

Przeprowadzony przez funkcjonariuszy z Grunwaldu wielogodzinny eksperyment procesowy z udziałem podejrzanego sprawił, że policjanci poznali sposób jego działania. Mężczyzna naciskał klamkę i sprawdzał, czy drzwi są otwarte. Potem czekał na klatce schodowej na reakcję mieszkańców. Gdy ze strony lokatorów nie była żadnego odzewu wchodził do środka. Kradł widoczne, łatwo dostępne wartościowe przedmioty. Grunwaldzcy kryminalni ustalili, że skradzione rzeczy wstawiał do poznańskich lombardów. Część utraconego mienia policjanci odzyskali i zwrócili właścicielom.

Mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące. Za kradzieże grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, iż aresztowany to recydywista, który w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu to Sąd może wymierzyć mu karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Ponadto w sprawie tej zarzuty paserstwa usłyszała kobieta, która pomagała podejrzanemu pozbyć się skradzionych rzeczy wstawiając je do lombardu. Niewykluczone, że zarzuty usłyszą kolejne osoby.

Użyte w artykule zdjęcia: KMP Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz