Grunwald

Grunwaldzka: śmiertelny wypadek

Wypadek na Grunwaldzkiej  Foto: lepszyPOZNAN.pl/ gsm

Do śmiertelnego wypadku doszło dziś na ulicy Grunwaldzkiej około godziny 19:00. Około stm metrów przed przystankiem Bułgarska pod tramwaj linii 15 wpadł mężczyzna nieprawidłowo przechodzący przez jezdnię.

W chwili obecnej ruch bimb na Grunwaldzkiej jest wstrzymany. Około 19:30 lekarz pogotowia stwierdził zgon. Natychmiast uruchomiliśmy autobusową komunikacje zastępczą – mówi Iwona Gajdzińsk, rzecznik prasowy MPK Poznań. W chwili obecnej między pętlą na Junikowie, a rondem Jana Nowaka – Jeziorańskiego kursują 4 autobusy.

W zdarzeniu brał udział tramwaj linii 15 jadący w kierunku Junikowa. O zdarzeniu został powiadomiony prokurator, który na miejscu będzie prowadził dalsze czynności.

Nieoficjalnie mówi się, że mężczyzna leżał już na torach zanim tramwaj do niego dojechał. Mogła to być albo próba samobójcza, albo nieszczęśliwy wypadek w nieprzystosowanym do przejścia dla pieszych miejscu.

W chwili obecnej tramwaje linii 1 i 13 kierowane są do pętli Ogrody, a 6 i 15 przez ulicę Reymonta kursują do Mostu Dworcowego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz