Grunwald Łazarz

Skimming na Łazarzu

Skimming w bankomacie  Foto: lazarz.pl

W bankomacie WBK na rogu Głogowskiej i Rynku Łazarskiego znaleziono złodziejską nakładkę sczytującą dane z kart – alarmują Czytelnicy lazarz.pl.

Na bankomacie BZ WBK na ul. Głogowskiej, przy Rynku Łazarskim przymocowana była nakładka. Jedyna zauważalna różnica polegała na tym, że po udanym wyjęciu pieniędzy i wyjechaniu karty, wystawała ona tylko trochę i trzeba było opuszkami palców chwycić ją co zwyczajnie się nie dzieje, bo większość karty wychodzi z urządzenia. Przy lekkim szarpnięciu nakładka oderwała się i okazało się że pod nią jest ta właściwa, oryginalna – pisze internautka Pola na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

We wtorek po godz. 17 w bankomacie WBK na rogu Głogowskiej i Rynku Łazarskiego znaleziono złodziejską nakładkę sczytującą dane z kart. Od razu ją zdemontowałem, ale nie wiem od kiedy działała. Dla bezpieczeństwa niech ci co korzystali ostatnio z tego bankomatu jak najszybciej zablokują swoje karty – alarmuje Łukasz.

Anna Krawczyk z biura prasowego BZ WBK uspokaja – Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo naszych klientów, ich środków i danych, dlatego w przypadku skimmingu aktywnie współpracujemy z policją. Zawsze w takich sytuacjach bank analizuje wszystkie transakcje dokonane w takim bankomacie i podejmuje kroki w celu ochrony swoich klientów. Karty BZWBK zostały odpowiednio zabezpieczone w ramach systemu monitorującego do ochrony kart. Klienci, którzy mają wątpliwości co do dokonywanych transakcji, powinni złożyć w Banku reklamację. Ponadto mamy odpowiednie procedury i niezwłocznie po wykryciu incydentu informujemy także inne banki, których klienci korzystali z bankomatów, co do których wiadomo, że mogły mieć założone nielegalne urządzenia do kopiowania danych z paska magnetycznego karty.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz