K U L T U R A

Grudzień w Polskim Teatrze Tańca

"Bilderzerstörer"  bodytalk - IV Międzynarodowy Festiwal 1 str  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

W grudniu w siedzibie Polskiego Teatru Tańca odbył się Festiwal “1 strona, 1 spojrzenie, 180 sekund”. W ramach wydarzenia publiczność miała okazję obejrzeć spektakl kolektywu bodytalk z Niemiec, który w koprodukcji z Teatrem Tańca i Ruchu „Rozbark” zaprezentował „Bilderzerstörer”/„Niszczyciel obrazów” autorstwa – Yoshiko Waki i Rolf Baumgart.

W „Niszczycielu obrazów” performerzy z zespołu bodytalk i Polskiego Teatru Rozbark zadają pytania: Co kryje się za obrazami? Dlaczego niektóre wyzwalają agresję? Motywy, dla których obrazy w muzeach są atakowane na żywo i brutalnie, są śledzone. Kto się boi czerwonego, żółtego i niebieskiego? Oraz: kto powiedział, że atak na obraz nie może zapobiec wojnie?

Spektakl autorstwa Yoshiko Waki ​​i Rolfa Baumgarta/bodytalk jest drugą częścią serii Performensch bodytalk NetzHaut. Kwestionuje ona relacje – zachowanie ciał wobec środków masowego przekazu i to właśnie w tym spektaklu twórcy skupili się na tym interfejsie „ciało – medium”, który rozumiany jest jako rana, obietnica . Nie dajemy się nabrać na pozytywną reinterpretację tych, którzy propagują „interfejs ludzki” czy „bio interfejs” w sensie transhumanistycznym.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz