K U L T U R A

Gra miejska bardzo coolturalna!

Staromiejska gra familijna - fot. Golebia inspiruje  Foto: Gołębia Inspiruje

Rycerze będą uczyli kulturalnego zachowania, a Bamberka, która choć przyjechała do naszego miasta z daleka podkreśla tożsamość mieszkańców i promować będzie dumę z Poznania. W sobotę wokół Starego Rynku rozgrywać się będzie gra miejska „Od rycerskości do współczesności” promująca Kodeks Dobrych Zasad.

Gołębia inspirujeJednym z założeń projektu Cooltularny Stary Rynek jest zmiana wizerunku Starego Miasta. Poprawa to nie tylko zwiększenie ilości wydarzeń stricte kulturalnych takich jak koncerty, przechadzki czy pokazy taneczne, a także krzewienie dobrych praktyk pomiędzy mieszkańcami i przedsiębiorcami. W sobotę na Starym Mieście będzie można przypomnieć sobie podstawowe zasady dobrego zachowania, jednocześnie uczestnicząc w familijnej grze miejskiej „Od rycerskości do współczesności”.

W organizację edukacyjnego przedsięwzięcia włączyły się lokalne stowarzyszenia m.in. ze Starego Rynku, a także śródmiejscy przedsiębiorcy tworząc zadania opisujące poszczególne punkty Kodeksu Dobrych Praktyk, który stał się mapą zabawy. Gra rozpocznie się w sobotę 9 lipca przy Scenie Quadro i odbywać się będzie w różnych punktach i uliczkach wokół ratusza.

Chcemy pokazać poznaniakom, że życie i zabawa na Starym Mieście może być przyjemna dla wszystkich, wystarczy przestrzegać siedmiu podstawowych zasad – które zostały skonsultowane z mieszkańcami i wspólnie spisane wraz z radnymi Osiedla Stare Miasto jako Kodeks Dobrych Praktyk – mówi Maria Sokolnicka – Guzek, przewodnicząca Komisja Kultury, Oświaty, Rekreacji oraz Promocji Starego Miasta

Jak grać?

Po otrzymaniu pierwszej karty zadań związanych z Kodeksem Dobrych Praktyk i wykonaniu poleceń uczestnicy zdobędą kolejne wskazówki. Rad dotyczących porządnego zachowania będą udzielali m.in. rycerze (w zakresie reagowania i przeciwstawiania się naruszaniu prawa) czy Bamberka, która choć przyjechała do Poznania z daleka podkreśla tożsamość naszego wspólnego miasta. Na uczestników czekają słodkie upominki.

Co to jest Kodeks Dobrych Praktyk?

Kodeks Dobrych Praktyk to 7 punktów, których przestrzeganie pozwoli na swobodne korzystanie i wspólne cieszenie się z przestrzeni publicznej. To ważne przede wszystkim na Starym Mieście, gdzie ścierają się różne interesy – ważne, żebyśmy mieli świadomość drugiego człowieka – podkreśla Tomasz Dworek, przewodniczący Komisji Spraw Lokatorskich i Współpracy z Przedsiębiorcami Rady Osiedla Stare Miasto.

To również odpowiedzialność w biznesie, którego centrum miasta jest synonimem. Osiągniecie oczekiwanej zmiany nie powiedzie się bez współpracy biznesu, administracji i mieszkańców. Zależy nam wspólnym wypracowaniu i zdefiniowaniu celów, a Kodeks stanowi do tego dobry punkt wyjścia.

1. Reagujemy i przeciwstawiamy się
2. Dbamy o przestrzeń wspólna i relacje sąsiedzkie
3. Podkreślamy tożsamość miejsc i ludzi z nim związanych
4. Edukujemy!
5. Rozwijamy twórcze talenty i wspieramy akcje promujące naszą okolicę
6. Dbamy o środowisko
7. Szanujemy się!

Familijna gra miejska „Od rycerskości do współczesności” – czyli dobre praktyki Starego Miasta – sobota, 9 lipca, godz. 11.30 – 15.30, start Scena na Quadro.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/246876585694798/
Kodeks Dobrych Praktyk: http://staremiasto.poznan.pl/konsultacje/kodeks-dobrych-zasad/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz