Aglomeracja

Gospodarka śmieciami 270 tys. poznaniaków – po hiszpańsku

Śmieciarka  Foto: sxc

Wymianę pojemników zapowiada FB Serwis jeden z dwóch podmiotów zajmujących się zagospodarowaniem odpadami w Związku Międzygminnym.  Prezes spółki spotkał się z prezesami spółdzielni mieszkaniowych z czterech poznańskich sektorów, które od 1 stycznia 2015r. będą obsługiwane przez polsko-hiszpańskie konsorcjum.

Śmieciarka Foto: sxcChociaż 4 sektory obsługiwane przez FB Serwis stanowią tylko 4% powierzchni zarządzanej przez swojego konkurenta, firmę Remondis to obszar ten zamieszkuje ponad 270 ty. osób.

Dariusz Adamek, dyrektor konsorcjum FB Serwis, powiedział, że jego firma będzie bezpośrednio odbierać odpady z Grunwaldu i Rataj, natomiast pozostałe dwa sektory będą obsługiwać podwykonawcy. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z Obornik przejmie Winogrady, natomiast na Piątkowie pozostanie firma Altrans. Zapowiedział także, że konsorcjum będzie dostosowywać częstotliwość odbioru odpadów z poszczególnych osiedli do rzeczywistych potrzeb.

Podczas spotkania w siedzibie Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej spółdzielcy wskazywali na zagrożenia związane z koniecznością wymianą tysięcy pojemników w okresie świątecznym i deklarowali pomoc w przeprowadzeniu tej skomplikowanej operacji logistycznej.

Ustalono, że jej harmonogram zostanie doprecyzowany podczas kolejnych bezpośrednich spotkań przedstawicieli FB Serwis i jego podwykonawców z zarządami spółdzielni i kierownikami poszczególnych osiedli.

Wywóz śmieci Foto: Remondis Sanitech

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz