Górczyn

Górczyn ze Smoleńskiem

Górczyn ze Smoleńskiem  Foto: Gimnazjum nr 50

Górczyn ze Smoleńskiem Foto: Gimnazjum nr 50Uczniowie Gimnazjum nr 50 na Górczynie rozpoczęli właśnie drugi etap programu “Europa Napoleona w oczach Polaków i Rosjan”. Jest on realizowany jest dzięki współpracy z Centrum Polsko – Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Uczniowie “pięćdziesiątki” razem ze swoimi rosyjskimi kolegami między innymi zwiedzą Poznań i będą podążać szlakiem wojen napoleońskich z 1812 roku.

Projekt “Europa Napoleona w oczach Polaków i Rosjan” ma charakter międzynarodowy i realizowany jest we współpracy z młodzieżą rosyjską Smoleńskiego Korpusu Kadetów, we wrześniu uczniowie naszego gimnazjum wraz z kolegami ze Smoleńska realizowali I część projektu w Moskwie i Smoleńsku. Spotkania uczniów polskich i rosyjskich stało się możliwe dzięki Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, które sfinansowało to przedsięwzięciewyjaśnia Wiesław Banaś, dyrektor Gimnazjum nr 50 im. Lotnictwa Polskiego przy ul. Ściegiennego – natomiast w środę rozpoczęła druga część projektu. 19-osobowa grupa młodzieży i nauczycieli ze Smoleńska do 13 listopada gościć będzie w Gimnazjum nr 50.

Uczniowie “pięćdziesiątki” wraz ze swoimi kolegami ze Smoleńska będą zwiedzać Warszawę, Bolesławiec i Poznań. Natomiast w sobotę pojawią w strojach z epoki napoleońskiej, gdzie odbywać będzie się gra miejska “Śladami Napoleona”.

W poniedziałek o godz. 16:00 w budynku Gimnazjum nr 50 nastąpi podsumowanie i zakończenie trwającego od września projektu.

Górczyn ze Smoleńskiem Foto: Gimnazjum nr 50

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu LAZARZ.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz