POZnań

Go, Poznań! Go!

Gra Go  Foto: BARTOSZ_P. / materiały prasowe cognifide

Już w najbliższy weekend Poznań ponownie stanie się stolicą gry logicznej Go. Najlepsi gracze w Polsce zmierzą się o tytuł mistrza, a mieszkańcy Poznania będą mogli wziąć udział w turniejach z nagrodami.

Entuzjaści najstarszej na świecie gry logicznej Go spotkają się na Wydziale Matematyki i Informatyki, który zamieni się w prawdziwe goistyczne miasteczko. W dniach 8-11 listopada br. wszyscy chętni będą mogli dołączyć do wydarzenia, organizowanego przez Wielkopolski Ośrodek Go “Honte”.

Zapraszamy zarówno zaawansowanych graczy, jak i nowych adeptów tej niezwykłej gry logicznej – mówi Grzegorz Sobański z “Honte” – Dla mieszkańców Poznania przygotowaliśmy m.in. Strefę Nauki, w której będziemy tłumaczyć zasady oraz rozgrywać mini turnieje. Na uczestników czekamy od soboty do niedzieli (10-11 listopada br.) w godzinach od 10 do 17. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Obok Strefy Nauki oraz turnieju o tytuł Mistrza Polski, w którym zmierzy się ośmiu najlepszych graczy w kraju, “Honte” przygotowało także turniej towarzyszący dla doświadczonych graczy oraz pokaz filmu dokumentalnego “AlphaGo”. Jest to zapis przygotowań i rozgrywki sztucznej inteligencji autorstwa firmy Deep Mind z graczem światowej klasy – Lee Seedolem. W 2015 roku AlphaGo po raz pierwszy w historii pokonała zawodowca w grze w Go.

Gra Go przywędrowała do nas z Dalekiego Wschodu, gdzie od tysięcy lat uczy umiejętności logicznych i poznawczych, rozwija szacunek dla przeciwnika i zdolność strategicznego myślenia. – mówi Grzegorz Sobański – Jej zalety dostrzegają dzieci i dorośli; artyści i logicy

Ośrodek “Honte” od wielu lat popularyzuje grę Go wśród mieszkańców Poznania. Przy ulicy Kopernika 4/IIa działa klub, w którym można pograć w tygodniu, a stoisko goistyczne co roku pojawia się na Targach HOBBY na MTP. Od dwóch lat działa także program Meet Go with Cognifide, w której wolontariusze Ośrodka wraz z firmą informatyczną Cognifide uczą dzieci w szkołach, przedszkolach i klubach podstaw gry. Jak dotąd w zajęciach wzięło udział około 200 dzieci.

Cieszymy się, że nasze zaangażowanie i zalety Go dostrzegają także przedstawiciele miasta, nauki i biznesu. Imprezę swoim patronatem objęli: Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Radio Afera. Dzięki zaangażowaniu lokalnego biznesu: Cognifide, Sii, Slideworx i Nordcloud wstęp dla wszystkich uczestników jest wolny, a pula nagród turniejowych wynosi ponad 5000 zł. – dodaje Sobański.

Więcej szczegółów o Mistrzostwach Polski w Go można znaleźć na stronie mp.go.art.pl oraz fanpage’u facebook.com/honte.poznan.

Użyte w artykule zdjęcia: BARTOSZ_P. / materiały prasowe cognifide

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz