POZnań

Głosuj na Poznań!

Udany jubileusz akcji Poznań za pół ceny - Stary Rynek  Foto: PLOT / Jakub Pindych

Czy Poznań zostanie najlepszym celem podróży w Europie w roku 2019? Można już głosować w konkursie European Best Destinations 2019! Nasze miasto zostało nominowane ze względu na swoją autentyczność i świeżość oraz wysoką jakość oferty.

Poznań to jedyne polskie miasto, które w tym roku bierze udział w plebiscycie. Jego organizatorem jest European Best Destinations (EBD). To działająca w Brukseli od 2009 roku organizacja, która promuje turystykę i kulturę w całej Europie. Prowadzony przez nią serwis internetowy europeanbestdestinations.com jest jedną z najchętniej odwiedzanych stron poświęconych turystyce w Europie.

Każdego roku do konkursu jest nominowanych dwadzieścia miast. Są wśród nich liderzy europejskiej turystyki miejskiej, jak choćby Wiedeń, Rzym, Ateny czy Berlin, ale i nowe, cieszące się rosnącą popularnością destynacje. W tej kategorii znalazła się między innymi Bratysława, belgijskie miasteczko Dinant, a także Poznań nominowany ze względu na swoją autentyczność i świeżość oraz wysoką jakość oferty.

Jak podkreślają organizatorzy, nie bez znaczenia są także takie walory jak bezpieczeństwo, klimat miasta współtworzony m.in. przez studentów oraz rosnąca popularność w mediach społecznościowych.

O sukcesie Poznania stanowi także różnorodność jego oferty. Składają się na nią nie tylko zabytki i klasyczne muzea, takie jak Muzeum Narodowe w Poznaniu czy Muzeum Archeologiczne. To także innowacyjne i interaktywne placówki – Brama Poznania albo Rogalowe Muzeum Poznania – jak również Centrum Kultury Zamek, Termy Maltańskie, Nowe Zoo czy Palmiarnia Poznańska. Wiele osób kojarzy także Poznań z klubem piłkarskim Lech, jedną z atrakcji turystycznych jest sam stadion. Coraz większe znaczenie ma także turystyka zakupowa.

Głosowanie potrwa do 5 lutego 2019 roku. Swój głos można oddać na stronie www.glosujnapoznan.pl lub na www.voteforpoznan.pl, a także bezpośrednio na stronie konkursu: www.vote.ebdest.in

Udział w konkursie to szansa na szersze zaistnienie w świadomości turystów i branży turystycznej. Jego dotychczasowi laureaci zaobserwowali znaczny wzrost liczby turystów. Według EBD w Porto było to dodatkowe 16 procent, a w Zadarze aż 25 procent.

Bardzo liczymy na zaangażowanie poznaniaków. Przecież to właśnie mieszkańcy naszego miasta znają je najlepiej – mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
Rozgrzewką przed konkursem na najlepszy cel podróży był udział Poznania w innym wydarzeniu organizowanym przez EBD, czyli konkursie na najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Choć stolica Wielkopolski była tutaj debiutantem i pierwszym polskim miastem, biorącym udział w głosowaniu, to zajęła bardzo wysoką szóstą pozycję.
Wszyscy kibicujący Poznaniowi i głosujący na niego mogą także dołączyć do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/551328302011538/

Użyte w artykule zdjęcia: PLOT / Jakub Pindych, Paweł Jaskółka / PLOT, PLOT materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz