Krzesinki Nowe Miasto Spławie Szczepankowo

Glancowanie świata na Szczepankowie

Sprzątanie tuleckiego lasu  Foto: UMiG Kleszczewo

Radni ze Szczepankowa chcą zwrócić uwagę na problem zaśmiecania ulic i nauczyć dzieci dobrych nawyków. 22 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Ziemi organizują wspólne sprzątanie osiedla pod hasłem „Wyglancuj swój fyrtel”, a już dziś zapraszają na wystawę prac dzieci.

Inicjator akcji, Paweł Woźniak z Rady Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki podkreśla, że najważniejsze jest przekonanie rodziców, aby tego dnia zachęcili swoje pociechy do wspólnego zbierania odpadów.

Oczywiście wysprzątanie ulic ze śmieci jest ważne, ale przede wszystkim chodzi nam o pokazanie najmłodszym mieszkańcom Poznania, że sami mogą zadbać o czystość naszego osiedla. A kto inny da im dobry przykład, jeśli nie rodzice? – mówi Woźniak.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli na temat związany z tym dniem. Autorzy najlepszych prac otrzymają w nagrodę zabawki, a ich dzieła zostaną zaprezentowane na wernisażu, wydrukowane i rozwieszone na terenie osiedla promując wydarzenie.

Do akcji włączyła się firma sprzątająca, która nieodpłatnie wywiezie zebrane odpady, wyposażyła także uczestników w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki. Organizatorzy zapraszają do przyłączenia się do akcji.

Harmonogram akcji „Wyglancuj swój fyrtel”:

12 kwietnia, godzina 19:30 Wernisaż prac dzieci w kawiarni Czytogruszka, ul. Glebowa 2a

22 kwietnia
Godzina 10:30 Początek akcji wspólnego sprzątania osiedla, zbiórka przy Przedszkolu nr 93, ul. Skibowa 13
Godzina 13:34 Podsumowanie akcji, rozdanie nagród w konkursie, Przedszkolu nr 93, ul. Skibowa 13

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Kleszczewo

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz