Sport

GKS Katowice rywalem Warty Poznań w 1/32 finału Pucharu Polski

Warta Poznań - Raków Częstochowa  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Zespół GKS Katowice będzie rywalem piłkarzy Warty Poznań w 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski. Wstępny termin meczu to 25 września.

Gospodarzem spotkania będą katowiczanie, niedawny spadkowicz z Fortuna 1. Ligi. Po czterech kolejkach II ligi zespół z Katowic zajmuje ósme miejsce w tabeli – wygrał dwa mecze (2:0 w Wejherowie z Gryfem i 3:1 w Stargardzie z Błękitnymi) i poniósł dwie porażki – obie na swoim terenie: 1:3 ze Zniczem Pruszków i 1:2 z Bytovią Bytów.

Przypomnijmy, że W minionym sezonie „Zieloni” wygrali na stadionie przy ul. Bukowej 2:0, a w rundzie rewanżowej GKS zwyciężył w Poznaniu 1:0.

Chcemy zaistnieć w Pucharze Polski – mówi trener Warty Poznań Piotr Tworek po losowaniu. Los przydzielił „Zielonym” spadkowicza z I ligi, drużynę GKS Katowice.

Mecz zostanie rozegrany w ostatnim tygodniu września na stadionie w Katowicach.

GKS to bardzo ciekawy rywal. Jest to zespół budowany z myślą o awansie do I ligi. Gospodarze mają żywiołowych kibiców, którzy u siebie bardzo mocno dopingują zespół. W Katowicach zawsze fajnie się grało – uważa trener poznańskiej drużyny. – Nie ukrywam, że przed losowaniem bardziej życzylibyśmy sobie ekstraklasowicza. To byłoby bardzo fajne wyzwanie dla zawodników i dla kibiców. Zdaję sobie sprawę z tego, że GKS to będzie bardzo trudny przeciwnik, który będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony na tle pierwszoligowego przeciwnika, czyli nas. To wszystko jednak dopiero przed nami, na razie skupiamy się na meczach ligowych i środowym spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W ostatnich latach Warta Poznań bardzo szybko kończyła swój udział w rywalizacji o Puchar Polski. Jak trener Piotr Tworek potraktuje bieżącą edycję?

Rozgrywki o Puchar Polski trzymają dobry poziom, bardzo fajnie pokazuje je telewizja. Każdy zespół traktuje te spotkania prestiżowo i my również tak będziemy do tego podchodzić. Mamy szeroką kadrę i to będzie też dodatkowa możliwość rozegrania meczu o stawkę dla zawodników, którzy grają mniej minut w rozgrywkach ligowych. Na pewno podejdziemy do tego bardzo poważnie, bo chcemy również zaistnieć w Pucharze Polski – zapowiada szkoleniowiec.

Źródło: wartapoznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz