K U L T U R A

Gentleman symfonicznie

Symphonical Gentleman The Evolution & Cameralis Poznań Orchestra & Poznań Boys' Choir  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Symphonical Gentleman The Evolution & Cameralis Poznań Orchestra & Poznań Boys' Choir Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaGentleman wraz z zespołem i towarzystwem poznańskiej orkiestry kameralnej oraz Poznańskim Chórem Chłopięcym – takie, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie muzyczne, było można podziwiać ostatniego dnia kwietnia w Sali Ziemi MTP. Co ciekawe, ta gwiazda muzyki reggae realizuje tego typu projekt po raz pierwszy w swojej karierze.

Gentleman nigdy do tej pory nie koncertował symfonicznie. Nigdy również do tej pory nie było w Poznaniu takiego wydarzenia – znana, światowa gwiazda muzyki reggae zaangażowała się projekt, którego częścią była poznańska orkiestra kameralna pod batutą Jacka Sykulskiego.

O Tilmannie Otto, bardziej znanym jako Gentleman. Chociaż pochodzi on z Niemiec, to jednak jest jednym z najbardziej znanych na świecie twórców muzyki wywodzącej się z Jamajki. W czwartek zaś, 30 kwietnia, wystąpi wraz z poznańską orkiestrą kameralną pod batutą Jacka Sykulskiego. Muzykom towarzyszyć będą członkowie Poznańskiego Chóru Chłopięcego.

Emocje emocjami – ale koncert będzie także niesamowitym przeżyciem dla młodych poznańskich muzyków, z czego cieszy się Marcin Kostaszuk, pełniący obowiązki dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania.
– Nie mamy wielu okazji w Poznaniu, żeby ludzie uczący się mieli kontakt z takimi gwiazdami. To jest 47 osób, które od czwartku będą miały w CV koncert z Gentlemanem – zwraca uwagę Kostaszuk. – Nie ma słów by opisać to, jak ważne jest to wydarzenie, to to nie jest koncert na trasie, po którym się wyjeżdża. To coś więcej.
To “więcej” będzie można podziwiać wyłącznie na żywo – co prawda na bieżąco kręcony jest krótki dokument z całego wydarzenia, ale występ nie zaowocuje żadnym albumem czy też nagraniem DVD koncertowego. Czy zaś koncert jest zapowiedzią większego cyklu? Tego organizatorzy na razie nie chcą zdradzić.

Kim jest wspomniany Gentleman? To Tilmann Otto, pochodzący z Niemiec, laureat wielu muzycznych nagród i wyróżnień. Jest jednym z najbardziej znanych na świecie twórców muzyki wywodzącej się z Jamajki. Jak bardzo jest popularny, można było zobaczyć w Sali Ziemi w dniu koncertu. Wyjątkowo na tę uroczystość usunięto krzesła, przez co pomieszczenie mogło zmieścić jeszcze więcej osób, niż zazwyczaj.

Byliście na koncercie? Jak wrażenia?

Setlista:
1. The Journey
2. Different Places
3. Changes
4. Intoxication
5. Road of life
6. It’s Alright
7. See dem coming
8. Fire ago bon dem
9. Send a prayer
10. It no pretty
11. Runaway
12. No solidarity
13. Walk away
14. Memories
15. To the top
16. Leave us alone
17. You remember
18. Dem gone
19. Superior
20. Redemption song

Symphonical Gentleman The Evolution & Cameralis Poznań Orchestra & Poznań Boys' Choir Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz