DLA STUDENTA

Gdzie znaleźć pracę marzeń?

Spotkanie Hive61  Foto:  J. Wittchen

Praca marzeń. Frazes? Dla jednego to odejście z ciepłej posady w korporacji i rzucenie się w nowy, ekscytujący projekt. Dla innego to otworzenie w końcu własnej firmy. Komuś doda skrzydeł fakt, że jego umiejętności zostaną dostrzeżone, docenione, ktoś w niego uwierzy. Są i tacy, którzy zrobili już pierwszy krok i rozpoczęli swój biznes życia, ale marzy im się, by wypłynął na szerokie wody.

Hive61 to inicjatywa grupy ambitnych i pracowitych jak pszczoły poznaniaków, którzy postanowili zawalczyć o to, by utalentowane i równie ambitne osoby szybciej i łatwiej znajdywały pracę lub zakładały własne biznesy. Co miesiąc organizują tu spotkania z inspirującymi gośćmi, w których bierze udział ok. 150 osób. Ich formuła za każdym razem jest podobna: każdy z uczestników krótko się przedstawia, co ułatwia nawiązywanie właściwych kontaktów, następnie głos zabierają zaproszeni z Polski i zagranicy goście, a po serii pytań i odpowiedzi organizatorzy zapewniają czas na swobodne rozmowy.

Podczas spotkań można tu spotkać specjalistów z szeroko pojętego świata online: szefów młodych firm technologicznych, pracujących dla nich specjalistów, fanów nowych technologii, freelancerów i pracowników wolnych zawodów. Coraz chętniej pojawiają się tu także przedstawiciele tradycyjnych gałęzi biznesu, szukających wsparcia nowych technologii, zarówno pracowników jak i rozwiązań.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Starym Browarze. Udział jest bezpłatny, wystarczy zgłosić udział na http://www.meetup.com/hive61/ i https://www.facebook.com/hive61.

Gośćmi „Hive61” #28, który odbędzie się 26 stycznia w Starym Browarze (Słodownia+2) o godz. 18:00 będą:

Marek Cynowski – były dyrektor e-commerce Poczty Polskiej, pracował także dla Groupon Polska i australijskiego Squiz. Profesjonalista ds. online z bogatym doświadczeniem. Obecnie zarządza innowacjami konsumenckimi czyli poszukuje i rozwija technologie, które odpowiadają na codzienne potrzeby każdego z nas.

Rainer Berak – dyrektor operacyjny niemieckiego funduszu Project-A Ventures. Na „Hive61” podzieli się nie tylko wiedzą z zakresu e-commerce, ale będzie też poszukiwać utalentowanych programistów, marketingowców i przyszłych project managerów do pierwszej polskiej siedziby funduszu. Ponadto przedstawiciele Project A-Ventures rozglądać się będą za młodymi polskimi firmami technologicznymi, które szukają zagranicznych inwestorów i planują podbić Europę.

Duke Vu – założyciel i CEO Risen. i MyBaze, gdzie jest odpowiedzialny za wizję i rozwój MyBaze.com – platformy e-commerce dla wschodzących marek.

Spotkanie Hive61

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz